Ainol Novo 10 Eternal – hliníkový tablet s gigantickou baterií

7

Čínská značka Ainol, která se pomalu začíná zabydlovat na českém trhu, přichystal dalšího zástupce do své nabídky desetipalcových tabletů. Zaujme hliníkovým šasi, solidní výbavou a dlouhou výdrží baterie.

Ainol Novo 10 Eternal

Ainol Novo 10 Eternal je vybaven 10,1″ IPS displejem s rozlišením 1280 x 800 pixelů, méně známým čtyřjádrovým procesorem ATM 7029 taktovaným na 1 GHz, grafickým čipem Vivante GC1000 Plus a 2GB RAM. Základní 16GB vnitřní paměť je možné rozšířit pomocí slotu na micro SD karty.

Ve výbavě nechybí ani 2mpx zadní fotoaparát s autofokusem, 0,3mpx přední kamerka pro videohovory, Bluetooth, Wi-Fi a podpora externích 3G modulů. Operačním systémem je Android 4.2 Jelly Bean.

Největším lákadlem by však mohla být baterie o obrovské kapacitě 11 000 mAh, která by měla podle výrobce udržet tablet při životě až 10 hodin brouzdání po internetu se zapnutou Wi-Fi, 12 hodin přehrávání videa nebo 15 hodin poslechu hudby.

Hliníkový Ainol Novo 10 Eternal už začali někteří čínští prodejci nabízet za cenu kolem 190 dolarů, v přepočtu asi 3 800 Kč. Zatím není jasné, zda se tablet později objeví také na českém trhu.

via Gizchina

 

7 KOMENTÁŘE

  • Krásný, s téměř 100%ní přirážkou. Na to, že s tím nemá prodejce žádné náklady, má pěkný zisk. To bych radší koupil dva kusy a ty dva roky mi stoprocentně vydrží taky !!

   • 100% prirazka? Mel by jste si zopakovat matematiku. 3800 x 2 = 7600 Kc, tablet z odkazu stoji 6190 Kc. Navic co jsem koukal na cinske eshopy, tablet se aktualne pohybuje kolem 205 USD, tedy 4100 Kc.

    A navic tablet byl v tomto eshopu zhruba hodinu po uvedeni na cinskem trhu, oficialni distributor jeste ani nezjistil, ze tablet existuje, a jako novinka rozhodne 190 USD nestal. Az bude vetsi konkurence mezi cinskymi prodejci, jiste se tablet slevni a urcite na to zareaguje i ceska cena…

    A ze s tim prodejce nema naklady? Kde to zijite? Ona se neplati doprava z ciny? DPH? Clo? Doprava po CR? Zamestnanci? Web? Obalove materialy? Reklamace? Opravy? Telefony? Fakt mam rad tyhle nazory…

    • Na to musím odpovědět.

     Za prvé, čtěte pořádně a nevybírejte části informací z kontextu, pak jsou zavádějící a zbytečně vás zesměšňují.
     Píši:“Krásný, s téměř 100%ní přirážkou.“
     Zásadní je to slovo „téměř“. To rozhodně není „100% prirazka“ jak píšete vy.

     Oficiální distributor to věděl, tím si buďte jist, ale právě proto, že je to oficiální, trvá to déle. Získat povolení pro prodej na českém trhu nějakou dobu trvá, certifikáty a homologace se sami neudělají. Nevím kam jste koukal na cenu tabletu, ale teď (19.07.2013 09:15) je cena 188 dolarů, včetně dopravy. (aby nedošlo k dalšímu omylu, píšete: „Navic co jsem koukal na cinske eshopy, tablet se aktualne pohybuje kolem 205 USD, tedy 4100 Kc.“ A to bylo před 7mi (sedmi) hodinami)

     Co se týče nákladů. Nechám vás žít v iluzi, že s tím má někdo nějakou práci. To je pouze větní obrat, aby měli čeští podnikatelé o důvod víc, účtovat nesmyslné částky.

     Když budeme u onoho (svet-tabletu).

     Jasně tam uvádějí, že jsou: „Zprotředkovatelský nákupní portál“ , což znamená, že vám zprostředkují nákup. Nikoliv, že nakupujete od nich. V praxi se to má tak, že vy jim zaplatíte, a oni objednají zboží, které vám přijde na zadanou adresu, přímo od čínského prodejce. (informace, přímo z jejich stránek “ Časté dotazy“)

     A na svých stránkách, pokud jste je vůbec četl, sami uvádějí, že doprava po ČR je zdarma. Z Číny se standardně doprava neplatí, ani u více kusů.

     Co se týká CLO a DPH, je obtížné říci, co platí, u tabletu jsem se vždy vešel do limitů celního úřadu, takže nevím. Ale u telefonů se neplatí CLO. Je to dáno mocnou Lobby výrobců telefonů z EU, kde si vymohli výjimku, pro telekomunikační zařízení vyráběné v Číně (všechny značky tam vyrábí), aby nemuseli za svoje výrobky platit CLO.Takže u telefonu, vám doměří maximálně DPH, pokud překročíte částku 22,-EUR. (27,-USD). Ale v praxi se mi to stalo jen málokdy. Teď přišel telefon za 102,-USD a neplatil jsem nic.

     A další položky?

     To už je problém na jiné téma. Zjistěte si o té firmě více informací sám. Jistě jste na to dost šikovnej.

     Jsem rád, že vás můj názor potěšil, a u některé jiné „disquse“, nashledanou.

     A jedna rada na závěr.

     KUPUJTE U VÝROBCŮ.

     • Naprostý souhlas, číňanovi stačí napsat, aby na fakturu uvedl nižší hodnotu a ani to DPH se neplatí. Objednával jsem tak několik telefonů a nic jsem nikdy neplatil.
      Takže mi vysvětlete ty náklady eshopu u nás 😉 Oni tu zásilku ani neuvidí a co se týče záruky, tak tu vám tady taky nezprostředkují. Jen to za vás vyřídí v eshopu v Číně odkud to objednali. Tudíž ten zisk je opravdu pěkný 😉

  • Krásný, téměř 100%ní přirážka ! Na to, že s tím nemá prodejce, prakticky žádné, náklady má velice pěkný zisk. To si radší koupím dva kusy a ty dva roky mi vydrží taky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here