Adobe Flash pro Ice Cream Sandwich se již chystá

5

Pokud jste se někdy v nedávné době dívali na Android market, konkrétně na aplikaci Adobe Flash, tak jste si možná všimli, že v požadavcích má Android 2.2 – Android 3.2 a tedy nepodporuje nejnovější, zatím pouze na Nexusu Galaxy přítomný, Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

V případě, že jste si to navíc dali do kontextu s nedávnou zprávu o ukončení s podpory a vývoje mobilního Flashe, tak jste se mohli zhrozit, že o Flash na novém Androidu nakonec úplně přijdeme. Naštěstí se tak ale alespoň prozatím nestane, Adobe totiž potvrdil, že na Flashi pro Ice Cream Sandwich pilně pracuje a vydá jej co nevidět.

Ačkoliv je tak jedno nebezpečí ztráty velké výhody Andorida, a sice Flashe, zažehnáno, tak je jisté, že i optimalizace pro nové verze jednou skončí. Dost možná se tak s Flashem budeme muset rozloučit již u příští verze Androida.

A co Vy? Používáte Flash na Androidu často?

Zdroj: ac

  • Upřímně často ne, ale když ho použiju tak sem rád, že můžu…nejvíc asi na embedded videa (mimo youtube). Pořád ještě nevidim moc html5 videí na který se dá koukat z mobilu..

  • Ell

    Prosím, vyšla APLHA verze ICS pro Samsung Galaxy s2. Nefunguje spousty věcí, jako focení, volání, internet (wi-fi) atd… Myslím že tam není ani odemykání pomocí obličeje. Nevadí, každopádně kdo chce zkusit může. Pokud o tom víte tak se omlouvám 😀 A pokud ne skuste udělat novinku myslím že by někdo rád vyzkoušel. A pokud novinka není, písněte mi na email. Byl docela problém vyřešit zapnutí telefonu… Tak sem zjistil jak to případně opravit, tak rád pomůžu s instalací. 🙂

    • Petr Houška

      Vím o tom, nicméně vzhledem k tomu v jaké je port verzi, tak jsem o tom rači nepsal. Přeci jen nerad bych aby to někdo zkusil a odrovnal si telefon ;).