Zajímavost: Windows 95 na zařízeních s Androidem (návod)

13

Určitě již někoho napadlo, že na Android se musí dostat i jiné systémy, než je samostatný Android. Ano, u některých telefonů to jde, ale cesta je velmi složitá, což většinu uživatelů odradí. Hlavně se zde bavíme ve velké většině případů pouze o mobilních systémech a ne o plnohodnotných (jako například Ubuntu či Windows).

Pro pamětníky a experimentátory, ale i běžné uživatele máme dobrou zprávu – Windows 95 si můžete nainstalovat i na Vašem Android telefonu či tabletu, čímž si můžete na chvíli vyzkoušet legendární Windows 95. Celý systém běží pod Andoroidem, což znamená, že provádíme pouze známou „virtualizaci“ operačního systému, jenomže místo v počítači ji v mobilním zařízení.

Co budeme potřebovat ?

Pro virtualizaci Windows 95 na mobilních zařízeních nepotřebujete nic zvláštního – stačí Vám jakýkoliv telefon/tablet s Androidem (jeho rychlost se samozřejmě podepíše na výsledné odezvě systému) a speciální instalační balíček s Windows, který obsahuje již nainstalované soubory – ten stáhnete ZDE .

Windows 95 nám zabere cca 150MB na našem úložném prostoru (SD kartě, interní paměti) a virtualizační aplikace si vezme cca 5 MB

Jdeme na to!

1. Jako první krok stáhneme soubory potřebné pro chod systému Windows. Ty poté následně extrahujeme z formátu .RAR

2. Po extrahování všech souborů bychom měli mít 1 složku a 2 soubory (složka sdcard, readme.txt a SDLapp.apk)

3. Nyní aplikaci SDLapp.apk přetáhneme na úložiště zařízení a následně v zařízení nainstalujeme (pomocí nějakého File Manageru, například Astro) – musíte mít ovšem povolené instalace mimo obchod Play, jinak instalace neproběhne.

4. Ve složce sdcard (vyextrahovaná složka) se nachází složka SDL – celou tuto složku přesuneme na úložiště našeho zařízení. Zde si musíme dát pozor, pokud Vaše zařízení obsahuje interní paměť – tuto složku musíte v tom případě překopírovat do interní paměti. Pokud nemáte přístup do interní paměti, stačí soubory nakopírovat na kartu SD.

5. Nyní stačí pouze najít mezi aplikacemi program libSDL, který nám dokáže celý systém nastartovat. Pokud jste postupovali správně, program se spustí a napíše „Starting Windows 95“ . Pokud se Vám program nespustí, máte špatně nakopírované zdrojové soubory – stačí přemístit do jiného úložiště.

V tuto chvíli bychom měli mít plně funkční systém Windows, přeji pěknou zábavu.

Závěr

Díky tomuto postupu jde vidět, jak doba jde velice rychle dopředu a jaký výkon mají naše současné mobilní telefony. I když systém není optimalizovaný, musím přiznat, že běží docela pěkně. Doporučuji si tuto zajímavost vyzkoušet a připomenout si tak legendární Windows 95. Určitě tím zaujmete nejednoho počítačového fanouška.

   

Máte problém se zprovozněním systému? Neváhejte se zeptat!

13 KOMENTÁŘE

  1. Jako machrovinka dobrý, ale jinak absolutně nepoužitelný (nepozná to ani připojenou myš). Jsou tu daleko lepší porty sice složitější ale použitelné.

  2. Prosím vás vedel by mi niekto vysvetliť, prečo mi na skype v tablete andriod 4.0 nejde videohovor, iba volanie?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here