Za 2. čtvrtletí vydělal Microsoft na Androidu 3x více než na WP7

3

O tom, že někteří výrobci andriodích telefonů platí poplatky Microsoftu, asi již víte. Také jste pravděpodobně slyšeli, že tyto příjmy dokonce převyšují zisky z licencí jejich vlastního operačního systému Windows Phone 7. A nyní máme tyto zprávy konečně podložené alespoň nějakými čísly.

Za druhé čtvrtletí roku 2011 prodal Microsoft celkem 1,4 milionu licencí WP7, což při ceně $15 za kus dělá $21 milionů. Oproti tomu ale HTC, které je nuceno platit Microsoftu $5 za kus, prodalo na území Spojených států celých 12 milionů zařízení, což znamená $60 milionů dolarů do ruky Microsoftu. Není sice jisté, jestli do těch 12 milionů zařízení není započítáno i těch pár s WP7 a Brewem, i tak ale můžeme s jistotou říci, že Microsoft na androidích zařízeních vydělává více než na vlastních WP7 licencích.

Nakonec Vás prosím, než si začnete říkat, jak je MS zlá firma, uvědomte si, že takto trh v USA prostě funguje a na patentech tam vydělává v podstatě každý. Tím neříkám, že je to správné, ale dokud se tam nezmění legislativa, tak se s tím asi nic dělat nebude.

Zdroj: bgr, @asymco

  • Cleric

    Hold dokud si tam bude moci každý patentovat kdejakou kravinu. Bude to vypadat, tak jak to vypadá doteď. Jóó Amerika, země neomezených možností 😀

    • Petr Houška

      Je to šílenost. Na druhou stranu lepší když to zůstane u licenčních poplatků, než když se to dostane až k soudu.