Xiaomi Mi 5c | Výborně vybavený telefon za cenu okolo 5 tisíc korun? Již 30. listopadu!

0

mi-5cZ Číny unikly základní specifikace nového Xiaomi Mi 5c, které bude nejspíš levnější a slabší alternativou nedávno představeného Xiaomi Mi 5s.

Pojďme se tedy podívat, co nám nové Xiaomi nabídne. Displej by měl mít 5,5 palců a úzké rámečky, o pohon se bude starat osmi-jádrový procesor s taktem 2,2 GHz, který doplní 3 GB operační paměť a o dostatek úložného prostoru zajistí 64 GB interní úložiště. Telefonu by neměla chybět podpora NFC a jeho hlavní fotoaparát disponuje 12 MP snímačem, zatímco o pořizování selfies se stará 8 MP přední snímač. Zařízení by mělo běžet na OS Android 6.0 Marshmallow s nástavbou MIUI 8. Procesor bude mít pravděpodobně osm jader Cortex-A53 a spekuluje se o tom, že by ho mohlo vyrábět samo Xiaomi, což je však zatím jen nepotvrzená domněnka.mi-5cDřívější úniky nám prozradily, že má telefon snímač otisků prstů umístěn na přední straně a nabídne také mírně zaoblené 2.5D sklo. Xiaomi Mi 5c bude údajně představeno již 30. listopadu, což je příští středa. Jde o den, kdy by mělo Meizu představit svou novou nástavbu Flyme OS 6 a minimálně jeden nový smartphone (možná model X). Xiaomi se tak podle všeho rozhodlo, že nenechá svého konkurenta celý den v záři reflektorů.

Telefon by měl stát 999 CNY, což je asi 3 700 korun českých. To je za zařízení z linie Mi 5 bezesporu velice slušná cena, ale nepředpokládáme, že za ni bude tento telefon dostupný i u nás. Dalo by se očekávat, že by se u nás mohla cena tohoto telefonu pohybovat mezi pěti až šesti tisíci korunami, což je za podobné zařízení stále velice příznivá cena!

Zdroj