XDA: Upravte si DPI a současně se vyhněte problémům s nekompatibilitou Google Play aplikací

0

DPIFix_Main

Pokud jste si někdy na telefonu nebo tabletu s Androidem hráli s nastavením DPI, třeba kvůli tomu, aby se Vám na obrazovku vešlo více informací, tak jste kromě několika přímo rozbitých aplikací zajisté narazili také na problém s Google Play, konkrétně na nemožnost nainstalovat některé aplikace z důvodu údajné nekompatibility.

Beze sporu jste také brzy přišli na nějaké sic třeba nepříjemně zdlouhavé řešení, mohli jste například na nainstalování aplikace DPI vždy vrátit na výchozí hodnotu, nebo aplikace hledat někde po čertech a následně je instalovat z .apk balíčku.

Stejné jako u všech případů popsaných v ostatních článcích nadepsaných „XDA“, tak i v tomto ale přišla androidí komunita na řešení lepší. Ne sice úplně ideální, ale rozhodně pohodlnější než ona dvě zmíněná výše.

Google Play DPI Fix Tool je konkrétně klasický program pro počítač, který při připojení zařízení přes USB kabel zvlášť upraví hodnoty DPI klasicky pro Android jako takový, tedy v podstatě všechny aplikace, a pro Google Play. Po provedení úpravy by tak mělo vše fungovat v upraveném DPI, Google Play by měl ale nadále zobrazovat i údajně nekompatibilní aplikace.

Stejně jako úprava DPI samotná, i Google Play DPI Fix Tool vyžaduje root zařízení. Vzhledem k připojení přes USB navíc také funkční USB drivery a ADB, tedy alespoň část androidího SDK. Nutná je také aktivace USB debug módu.

Link ke stažení

Zdroj: XDA

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here