XDA: Universal Naked Driver 0.7 – nová zařízení, ztráta beta nálepky a další drobné změny

0

Pokud jste se někdy snažili na Androidu rozběhnout ADB, například k vytvoření screenshotu bez rootu nebo debugování aplikace, tak jste určitě narazili na problém s chybějícími USB ovladači. Většinou jste jej také pak vyřešili nainstalováním nějakého synchronizačního softwaru dodávaného k telefonu.

Tento způsob ale bohužel nebyl například u zařízení od Samsungu úplně ideální. Jak mi totiž dají mnozí určitě zapravdu, tak jejich nástroj KIES nebyl alespoň v prvních verzích úplně ideální a s trochou nadsázky by se dalo říci, že tak trochu připomínal virus dřívější verze iTunes pro Windows.

Naštěstí je tu ale komunita a projekt Universal Naked Driver, který si dal za cíl přinést univerzální a dodatečným balastem nezatížené USB ovladače pro co nejvíce androidích zařízení to bude možné.

A alespoň prozatím je poměrně úspěšný, ve verzi 0.7, která byla nedávno vydána, podporuje přes 250 zařízení, včetně horkých novinek v podobě Nexusu 7 a mezinárodní verze Galaxy S III. Nejnovější verze se navíc zbavila nálepky ‚beta‘ a měla by tak být stabilní a bez problémů použitelná.

V případě, že budete potřebovat telefon připojit skrze ADB a nebude se vám chtít instalovat oficiální drivery přibalené k nějakému synchronizačnímu programu, tak Universal Naked Driver určitě vyzkoušejte, jen před jeho instalací nezapomeňte odebrat všechny předchozí USB drivery k Androidím zařízením.

Zdroj & link ke stažení: XDA

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here