XDA: Google Now dokončeno pro ICS

9

Google do svého nového operačního systému přidal velice zajímavou funkci – Google Now. Ovšem, když ji ukázal světu, tak netušil, jak velký poprask tím způsobí. Téměř ihned se začala plnit fóra, kde se řešilo, jak dostat tuto aplikaci i na starší telefony bez Jelly Beanu. Nakonec se vše povedlo a tato funkce se opravdu dostala na zařízení, která mají systém ICS nebo vyšší.

Téměř ihned začali všichni experimentátoři testovat, co vlastně vše funguje a co dokáže. Ohlasy jsou do dnešní doby velice pozitivní a uživatelé jsou s touto novou funkcí ve svém telefonu spokojenější více, než dost. Doslova a do písmene – žijí momentálně v euforii.


I mě to nedalo a vzhledem k tomu, že mám ICS na mém WildFire, začal jsem experimentovat. Pokusy dopadly napůl dobře – aplikaci jsem do systému dostal, ovšem nefunguje mi hlasové ovládání. Nezbývalo mi tedy nic jiného, než otestovat Google Now na Xperii Play, na které je též CM9. A světe, div se!

Na tomto telefonu funguje aplikace docela pěkně. Jde vidět, že aplikace je dimenzovaná spíše na zařízení s Jelly Beanem, neboť některé funkce telefon neumí. Ale jako úspěch se dá brát i to, že se vůbec Google Now podařilo naportovat na telefony s ICS. A to alespoň částečně.

Po zbytek dne jsem telefonu pokládal různé otázky – od počasí, přes matematiku až po Olympijské hry. Celkově jsem byl s asistentkou spokojený a musím uznat jediné – něco se povedlo firmě Google vytvořit a naopak XDA komunitě se to povedlo rozšířit.

Ovšem, zklamala mě jedna věc. Google totiž zatím neumí odpovídat na dotazy v češtině, a vše, na co se jej zeptáte česky, tak vyhledává ihned ve vyhledávači. Škoda, ale doufám, že jednou se dočkáme i české asistentky.

Téma na XDA: ZDE

Screeny z Google Now:

           

 

Zdroj: xda

 • pepcok

  je nutné po hlasovom vstupe ešte stlačiť Enter? Alebo to je už zautomatizované?

  • Po hlasovém vstupu není nic potřeba mačkat – Google automaticky pozná, že jste skončil a začne vyhledávat.

   • pepcok

    tak to je super.. skúšal som to na CM9 asi pred mesiacom a síce to rozpoznalo že som skončil a rozpoznalo „vložený“ text, ale stále som musel potvrdzovať otázku na klávesnici 🙂

    • Stále se dá otázka jak napsat ručně (tam se musí potvrdit tlačítkem search), tak mluveně. U mluvení stačí stisknout tlačítko s mikrofonkem a říct otázku. Poté Google již sám hledá 🙂

 • arten18

  Chci se zeptat, je nutný root? Stáhl jsem všechny verze z XDA, ale ani jeden pokus neskončil úspěšnou instalací.

  • ROOT je bohužel potřeba, neboť musíte nahradit systémovou aplikaci přímo v jádru ROM.

  • ROOT je bohužel potřeba, neboť musíte nahradit systémovou aplikaci přímo v jádru ROM.

   • arten18

    Hm tak sem si to myslel dobře. No, děkuju za odpověď a já jdu truchlit 😀
    Tolik jsem se těšil na testování GNow.

    • ROOT telefonu dnes není nic závažného – existují i aplikace, které vám udělají ROOT telefonu pomocí jednoho kliknutí. Aplikace v dnešní době také dokážou unROOT, takže zase bych tak moc netruchlil a zkoušel experimentovat 🙂