XDA: Deaktivujte senzorová tlačítka na Galaxy S III

1

I přesto že s Androidem 3.2 pro tablety, potažmo 4.0 pro telefony odpadla nutnost jakýchkoliv hardwarových tlačítek, tak u nich nejeden výrobce zůstal. Jedním z takových nejvýraznějších byl i Samsung, který na dvojici senzorových tlačítek doprovázených jedním hardwarovým dokonce postavil design své vlajkové řady Samsung Galaxy S.

Všem uživatelům tento přístup ale nevyhovoval a tak se u některých ROMek pro Galaxy S III a některé další telefony, objevily ovládací doteková tlačítka na displeji. Problém u nich ale byl, že se duplikovala s těmi senzorovými a celkově začalo docházet k problémům s ovládáním.

A právě tento problém vyřešil vývojář graffixnyc z XDA fóra, který do nejnovějšího preview CyanogenMODu 10 pro Galaxy S III přidal možnost částečně nebo úplně deaktivovat spodní senzorová tlačítka.

Konkrétně jeho mód nyní podporuje deaktivovat všechna spodní tlačítka kompletně, nechat aktivní jen tlačítko domů a to navíc jen na probouzení anebo přemapovat tlačítko menu na domů a probuzení.

Úprava je aktuálně dostupná jen v preview CyanogenMODu 10, v nejbližší době by se ale měla objevit samostatně, aby ji bylo možno doinstalovat do takřka jakékoliv ROMky.

Zdroj: XDA

 

  • anywherehome

    jj, senzorových tlačítek je třeba se zbavit……možná všech ovládacích tlačítek (samo krom vypínání a hlasitosti)