Wind River se pokusí přinést okna i na Android

3

Android a v podstatě i všechny ostatní mobilní, případně tabletové, operační systémy dnes namísto klasického a již od dob Apple’s Lisa prověřeného systému oken stavějí na pradávném způsobu, kdy program vždy využívá celou plochu displeje a je zobrazen v tak zvaném fullscreen režimu.

Jenže nebyl by to všemožně upravitelný Android, aby se to někdo, tentorkáte konkrétně jeden z levobočků Intelu, Wind River, nepokusil změnit. Prozatím je tedy projekt zprovoznění oken na Androidu v plenkách a funguje pouze na Androidu 1.5 a 1.6, ale s trochou štěstí a hlavně času se jej možná podaří dokončit.

Vím, myslíte si, že to nemá smysl, vždyť na telefonech a i tabletech je poměrně málo místa a tak by to nemělo ani smysl, je si je však třeba uvědomit, že se pomalu chystají 10.1“ tablety s HD rozlišením a dost možná i větší 11.1“ s rozlišením 2500×1600 pixelů. A to již dostatek místa i pixelů bezesporu je.

A co Vy? Myslíte si, že má koncept oken budoucnost i přesto, že se od něho v nových Windows odvrací i samotný Microsoft?

Via: Androidcommunity

  • Me by se to osobne libilo 🙂

  • Bitefild

    Mě též, ale nevýhodu by měli malé mobily, jako je SE Xperia Mini