Vývojář naprogramoval androidí hru jen s pomocí ASUSu Transformer

0

Jedním z nejpoužívanějších argumentů odpůrců tabletů, obzvláště pak těch s Androidem a iOS je idea, že na nich nejde pořádně a produktivně pracovat. A je nesporná pravda, že to alespoň z počátku platilo.

Časem ale přišla řada poměrně povedených Office balíčků uzpůsobených přímo pro tablety a svou nemalou měrou ke změně přispěl také příchod ASUS Transformerů s klávesnicí. Možnosti tvoření na tabletu se dokonce dočkala dokonce i profese na počítače nejvázanější, a sice programování (konkrétně jen pro Android, ale i tak).

A právě programování ukázalo, že je na tabletu možné tvořit nejen nějak, ale plnohodnotně a vytvořit na něm třeba i kompletní hru včetně kódu, grafiky a zvuku.

Konkrétně programátor Tony Patino s pomocí ASUSu Tranansformer Prime a několika androidích aplikací vytvořil za pouhých 48 hodin jednoduchou hříčku Burning Platform.

Vývoj prý nebyl ani nikterak extrémně složitý, problémy měl jen s pomalejším procházením souborů, absencí pořádných a hlavně velikých monitorů a trochu horší přehlednost způsobenou nemožnosti používat okna, ale jen ful screen aplikace. Naopak vyzdvihl rychlost AIDE překladače a velké množství nástrojů na tvoření a následnou úpravu zvuku.

Použité aplikace

  • AIDE – Vývojářské prostředí pro tvorbu Java aplikaci (včetně kompilátoru pro Android).
  • Pixelesque – Aplikace ve stylu malování pro Android.
  • Plasma Sound – Aplikace na tvorbu midi zvuků.
  • SPC – Beatbox aplikace.
  • TapeMachine – Aplikace na post proces zvuku.

Samozřejmě se jednalo jen o experiment a ani on sám neplánuje přejít na tablet kompletně, rozhodně jde však o důkaz, že pár změn v kódu jde udělat i na tabletu a to dokonce bez větších potíží.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj: Smashing Ideas via talk

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here