Výskyt malware se podle McAfee zvýšil až o 700%

2

Známá společnost McAfee, která vyvíjí nejen svůj mobilní antivirus zveřejnila opět statistiku mobilních operačních sytému a jejich bezpečnosti. Android je každoročně vyhodnocen jako nejvíce ohrožený a bohužel to není jen proto, že zastupuje největší část trhu. Ovšem možná se pomalu blýská na lepší časy, protože verze Androidu Jelly Bean získala několik nových bezpečnostních opatření a vylepšení.

Rozdíl mezi Androidem a ostatními je obrovský

Podvodníci a útočníci se snaží vylákat z uživatelů peníze, soukromé informace a citlivá data. Není žádnou výjimkou, pokud se aplikace tváří jako aktualizace softwaru apod. V největší míře nás ohrožují aplikace z neověřených zdrojů, škodlivé kódy, které se stáhnou z webové stránky nebo špatně přidělená práva.

Android v této otázce doplácí na svou otevřenost, jelikož každý uživatel může stahovat aplikace od třetích stran a z mnoha nedostatečně zabezpečených obchodů. Google Play je alespoň chráněný programem Bouncer, který skenuje aplikace a vyhodnocuje nebezpečnost jejich kódů. Pro porovnání  s jiným operačním systémem, třeba iOS od Applu vůbec nedovoluje instalovat aplikace třetích stran, jeho uživatelé jsou odkázáni jen na oficiální obchod App Store – což samozřejmě nemusí být nutně nevýhodou.

Zdroj: venturebeat, phandroid Via: mojandroid

2 KOMENTÁŘE

  1. tomu se můžu jen smát, kdo zná trochu jak funguje Linux ví, že hrozba virů je tam oproti jiným systémům minimální, tohle jsou jen nářky společností, které zjistili, že jim na ty jejich antiviry sere Azor 🙂

    • Pokud uživatel nainstalujte fake aplikaci, které omylem (svou neopatrnostní) povolí přístup k osobním údajům, tak je daná aplikace může bezproblémů ukrást.

      Celkově ačkoliv viry na Androidu (alespoň co vím) nemohou nic zničit, tak data krást mohou poměrně jednoduše a to je, kór v případě chytrých telefonů, které fungují jako mobilní kanceláře, docela probém.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here