VP produktového managementu pro Android přešel z Google do Xiaomi, pomůže globální expanzi

3

HugoBarra

Vice prezident produktového managementu pro androidí tým v Google, Hugo Barra, známý třeba z představení nového Nexusu 7 nebo Chromecastu, dnes oznámil, že v příštích několika týdnech opustí kalifornskou společnost a přejde na pozici globálního vice prezidenta u čínského výrobce chytrých telefonů Xiaomi.

Na tom samotném by nebylo nic až zas tak zajímavého. Podle svých slov bude ale doposud nebývale úspěšnému výrobci pomáhat hlavně s expanzí na globální trhy, což by nás už zajímat mohlo.

Společnost Xiamoi je totiž známá svými nebývale výkonnými a zároveň opravdu levnými které bez jakýchkoliv problémů snesou srovnání s zařízeními od zavedených výrobců. Bohužel až doposud nebylo možné tyto telefony oficiálně získat v Evropě a neoficiální dovážka se mnohdy nepříjemně prodražila a navíc nebyla zrovna dvakrát jednoduchá.

Samozřejmě je zatím předčasné dělat nějaké závěry. Spolu se staršími spekulacemi o expanzi do Evropy bychom se ale již brzy mohli dočkat vstupu poměrně zajímavého hráče na náš trh.

Náhrada za Hugo Barra v Google zatím není známa. Vzhledem k tomu, že ale zastával poměrně vysokou pozici, tak se počítá, že ji Google již brzy oznámí.

Zdroj: AndroidPolice

 

 • Jarda

  Mám 3 měs.Star S5 Butterfly z Číny.Pracuje bez závad!!!

  • NecromanderSM

   Čo tým chcel básnik povedať?

   • Asi, že se telefony z Číny dovézt dají a pořád se to vyplatí.