ViewSonic: gTablet Honeycomb nedostane

0

Pamatujete si ještě na jeden z prvních Andriodích tabletů osazených dvoujádrovými čipsetem Tegra 2, na gTablet od Sonicu? Jistě mi dáte za pravdu, když řeknu, že šlo o bezesporu zajímavý tablet, který byl bohužel zabit jednou poměrně důležitou věcí, použitým operačním systémem. Tím se totiž vzhledem k času zahájení prodeje stal mobilní Android 2.2 FroYo.

Po uvedení tabletového Honeycombu mnozí doufali, že ViewSonic přijde z aktualizací a udělá z jejich relativně levně koupeného tabletu krásné moderní zařízení. Tyto naděje bohužel včera pohasli, ViewSonic z konečnou platností oznámil, že Honeycomb pro gTablet prostě nepřijde.

„in releasing the gTablet with hardware well ahead of its time, ViewSonic may have set certain unrealistic expectations; the gTablet was never advertised as or intended to be anything other than an Android 2.2 tablet.“

 

„vydáním gTabletu s nadčasovým hardwarem jsme možná zaseli trochu nereálná očekávání; gTablet nebyl nikdy prezentován nebo připravován pro operační systém vyšší než Android 2.2“

Bohužel se ve věci Honeycombu nemůžeme stoprocentně spolehnout ani na jindy zachraňující komunitu, zdrojové kódy Honeycombu totiž nikdy nebyly úplně vydány a rekonstrukce z SDK není vždy úplně stoprocentní. Na druhou stranu, již o Vánocích by měl Google zveřejnit Ice CreamSandwich a to i s kompletními zdrojovými kódy. Možná tak uživatelé gTabletu dostanou jeden operačně systémový dáreček od androidí komunity.

Graf ceny produktu ViewSonic ViewPad 7 poskytuje server Heureka.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here