[video] Ovládání bezdotykovými gesty v podání Qualcommu

0

Idea ovládání elektronických hraček pouze s pomocí bezdotykových gest je tu s námi již od konce devadesátých let, možná i déle. Do obecného zájmu se však dostala až s příchodem doplňku k herní konzoli Xbox, Kinectu. Ten totiž, i přestože nebyl nikterak technicky unikátní (podobné projekty existovali již i daleko dříve), tak byl za rozumnou cenu a celé bezdotykové ovládání tak dokonale zpopularizoval.

A nyní se pomalu podobná gesta začínají dostávat i do chytrých telefonů a tabletů. Takovým prvním viditelnějším průkopníkem byla čínská Sky Vega LTE, která měla za pomoci přední kamery rozpoznávat jednouchá gesta a pomocí nich ovládat základní schopnosti telefonu jako odmítnutí/přijmutí hovoru a podobně.

Další úrovní v implementaci gest do androidích zařízení by pak měly být všechny telefony a tablety vybavené procesorem Qualcomm Snapdragon S4. Právě pro ty by se totiž měla Na Google Play koncem roku objevit aplikace přidávající podporu gest rozpoznávaných přední kamerou.

Jaká všechny gesta půjde rozpoznat a co přesně budou ovládat zatím Qualcomm nezveřejnil, nicméně alespoň takový náhled můžeme získat z ukázky oné aplikace na právě probíhajícím CTIA.

Do kinectu to má samozřejmě stále daleko, s pomocí jedné obrazové kamery totiž není možno rozpoznat hloubku objektu, nicméně i tak jde o zajímavou technologii, která by jednou mohla chytrá zařízení výrazně posunout.

zdroj: talkandroid