Viceprezident androdích inženýrů: „Google se k Motorole chová stejně jako k HTC nebo Samsungu“

0

google motorola

O po-akvizičním vztahu Motoroly a Google bylo pospáno již mnoho stránek. Jednoduše by se ale celý dal shrnout do tvrzení, že se pravidelně střídají spekulace o tom, jak Google Motorolu asimiloval a udělal si z ní továrnu na vlastní androidí telefony, a následná vyjádření vysokých představitelů Google, která ony spekulace spolehlivě dementují.

A právě z druhé kategorie bude i dnešní výrok vice prezidenta inženýrů v androidí divizi Googlu, Hiroshi Lockheimera, který se v rozhovoru pro server cnet rozpovídal o vztahu Motoroly a Google a jeho dopadu na případné spekulace o Motorola Nexus nebo dokonce Google X telefonu.

Dle jeho slov je Motorola pro Google v podstatě oddělená společnost, ke které se z hlediska Andoridu chová stejně jako k jakémukoliv jinému partnerovi, třeba jako k HTC nebo Samsungu. Žádné projekty, jako spekulovaný telefon X, který by měl být výsledkem spolupráce Motoroly a Google mimo Nexus program, tak údajně nehrozí.

Participace Motoroly v Nexus programu pak možná je. Pokud by k tomu ale došlo, tak na základě rovného výběru z ostatních výrobců, tedy ne jen kvůli tomu, že Motorola v podstatě patří Googlu.

Slovům Hiroshi samozřejmě nemusíme věřit, rozhodně by o nich ale stálo zauvažovat. Pro Google jsou totiž externí hardwaru výrobci velmi důležití a pokud by začal Motorolu výrazně upřednostňovat, tak by je mohl také naštvat. A naštvaní partneři už jsou jen krůček od bývalých partnerů, což by mohlo Google, potažmo Android, v době dvou chystaných nových mobilních systémů, Ubuntu OS a Firefox OS, poměrně mrzet.

Osobně bych se tak přikláněl spíše na stranu Google a divokým spekulacím o všespásném Google X telefonu spíše nevěřil.

Zdroj: cnet