Většině uživatelů nezáleží, jaký má jejich smartphone operační systém

1

Ačkoliv by se podle nejrůznějších internetových diskuzí mohlo zdát, že existují jen znepřátelení fanoušci Androidu a iOS, skutečnost je možná zcela jiná. Podle průzkumu společnosti Accenture totiž většině uživatelů nezáleží, jaký operační systém na svém smartphonu používají.

Konkrétně 66 % dotázaných uvedlo, že nejsou věrni žádné platformě a klidně by si svůj příští telefon vybralo s jiným operačním systémem. 14 % uživatelů dokonce ani neví, jaký operační systém na svém telefonu používají. Nejčastější důvody k přechodu na jinou platformu jsou podle průzkumu následující:

  • „Chci vědět, jaké další možnosti jsou dostupné na trhu.“
  • „Myslím, že jiný operační systém nabídne lepší uživatelské rozhraní.“
  • „Myslím, že budu mít přístup k lepším službám a aplikacím.“

Průzkum také ukázal, že nejdůležitějšími aspekty při výběru nového smartphonu jsou cena, bezpečnost, rozlišení i velikost displeje a design (v uvedeném pořadí).

 

Jste věrní Androidu či jinému operačnímu systému nebo uvažujete o přechodu na jinou platformu? A co je pro vás při výběru nového telefonu nejdůležitější? Se svými názory se můžete pochlubit do komentářů.

zdroj: vb

1 komentář

  1. Proc je pro 21% lidi dulezita moznost synchronizace obsahu mezi televizi a systemem v aute? Nejak si pod tim nedokazu nic predstavit. Jaky obsah bych mel takhle synchronizovat?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here