Valve zařízlo komunitní port Portalu na Android

4

Přibližně před měsícem přišel server androidpolice s informacemi o nadějném portu legendárního prvního Portalu od Valve pro telefony a tablety s Androidem.

Ačkoliv byly v té době práce ve stádiu velmi rané alpha verzi, tak vše podstatné poměrně dobře fungovalo a nebýt malého počtu převedených úrovní, neprůhledné grafiky portalů a místy kostrbatějšího ovládání, tak by šlo dokonce o hratelnou záležitost.

Do projektu tak mnozí vkládali velké naděje a fandili mu, bohužel naprosto zbytečně. Tvůrci totiž raději napsali do Valve email, zda jim tento, byť neziskový port, náhodou nevadí a bohužel dostali kladnou odpověď tedy, že ano, vadí.

Zdravím, jsem programátor z Ruska. Mám na Vás otázku. Koupil jsem si Vaši hru a chtěl bych ji přeportovat na Android. Plánuji využít Unity Engine. Nebudu se snažit porušit Váš trademark, pouze chci udělat Vaši hru hratelnou na Androidu a sdílet ji s lidmi. Bude vadit, když to udělám? Jestli ano, stačí říct a přestanu na tom pracovat. tibers28

Zdravím,
Díky, že jste nás kontaktoval. Ano, bude nám vadit, když uděláte naši hru hratelnou na zařízeních s Androidem. -Lisa Werner Valve Legal Team
Projekt tak bohužel definitivně končí. A ačkoliv nejde o nikterak překvapivou odpověď, tak přeci jen zamrzí. Nakonec, kdo by si nechtěl zahrát Portal i na telefonu či tabletu s Androidem, že?

zdroj: androidpolice

 • Ellcz

   Zdravím,

  Díky, že jste nás kontaktova.

  Chybí Vám tam L 🙂

 • Zdenekjakubu

  hajzli..

 • Michal Šajdík

  to si snád robia žarty…

 • mattyy1hp

  Lepší je se neptat 😀