V roce 2017 by se mělo prodat přes 383 milionů tabletů

1

Analytická společnost NPD zveřejnila studii, podle které by se v roce 2017 mělo prodat přes 383 milionů tabletů, tedy více než pětinásobek ve srovnání se 73 miliony prodanými kusy v roce 2011. Pro srovnání, minulý rok se na světě prodalo téměř 353 milionů počítačů.

Velkou část, konkrétně 46 %, by měly tvořit tablety prodané na rozvojových trzích. V roce 2011 měly rozvojové trhy 36% podíl. Důvodem nárůstu jsou rozsáhlé investice známých značek na těchto trzích. O rozšíření tabletu by se neměl zasloužit pouze iPad, ale také nově vznikající značky (například Aakash v Indii).

V současné době zažívají největší rozšiřování tabletů v Číně a asijsko-pacifických zemích, do roku 2017 by k nim měli přibýt také Brazílie, Indie, Rusko a další země. Klíčem k úspěchu budou procesory s nízkou spotřebou energie a tablety s cenou pod 100 dolarů.

Tablety zůstanou oblíbené také v nejvyspělejších oblastech světa, kde bude hlavní odbytiště výkonných tabletů. Super levné tablety na jedné straně a super výkonné tablety na straně druhé povedou k segmentaci trhu na kategorii „levných“ a „premium“ tabletů.

A lepší časy čekají podle NDP také Microsoft. Podle výzkumu mezi firemními vlastníky tabletů v USA jich 39 % vyžadauje, aby jejich nový tablet měl operační systém Windows.

Podíl prodaných tabletů podle jemnosti displeje

zdroj: tc

1 komentář

  1. pokud bude schválena ACTA, tak myslím že veškeré spekulace vývoje jsou v troskách, protože to bude mít dalekosáhlé následky na všechno!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here