V Jižní Korei vládnout tabletofony, lidé jsou do nich nadšení

2

phablets

Dříve byla na asijském kontinentu éra takzvaných véček, tedy telefonů, které bylo možné otevřít a tím zpřístupnit klávesnici a hlavní displej. O tom, zda byl tento způsob tolik elegantní, jak si jejich uživatelé mysleli, nechme bez odpovědi, ovšem ta doba je už nějaký pátek pryč.

Dnes je doba jiná, tedy z pohledu technického pokroku. A hlavně v Asii se stále více derou do popředí tabletofony. Zdejší uživatelé si tato zařízení, která jsou na hranici telefonu a tabletu doslova zamilovali a jejich prodej rapidně roste. V druhém čtvrtletí se jich dokonce prodalo více, než klasických tabletů.

V porovnání se prodalo asi 25,2 miliónů tabletofonů, zatímco tabletů jen polovina, tedy 12,6 miliónů kusů. Přenosných počítačů se prodalo o 100 tisíc více, než tabletů. Jak můžeme vidět, v porovnání s ostatními prodeji je číslo prodaných tabletofonů opravdu velké. A není se čemu divit, když prodeje rostly dle meziročního srovnání o 620 procent. Zhruba polovinu tamního trhu ovládá Samsung.

U nás i ve zbytku Evropy je situace jiná. Uživatelé mají na podobné modely spíše názor ten, že jsou zbytečně velké. Sdílíte ho také, nebo naopak vidíte velikost displeje jako velké plus?

zdroj:cnet

2 KOMENTÁŘE

  1. To je pravda. Projel jsem se vlakem do Soulu a se svou Galaxy S4 jsem byl jako malý a chudý příbuzný. Všichni měli takové obrovské bazmeky, že jsem nevěřil svým očím. 6 palců bylo úplně běžné…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here