V benchmarcích podvádí také HTC, LG a Asus

0

Když byl před nedávnem odhalen fakt, že Samsung své smartphony upravuje tak, aby dosahovaly lepších výsledků v benchmarcích, sklidil korejský výrobce poměrně ostrou vlnu kritiky. Redaktoři webu Anandtech však zjistili, že Samsung není zdaleka jediným, kdo se snaží podvádět v testech výkonu.

Princip je v případě všech výrobců stejný. Telefon dokáže rozpoznat, že je spuštěna aplikace benchmarku a dočasně zvýší výkon procesoru, aby byl v testu dosažen co možná nejvyšší počet bodů. Podle webu Anandtech bylo používání tohoto triku zjištěno u smartphonů i tabletů od HTC, LG, Asusu a už zmiňovaného Samsungu, který navíc jako jediný tímto způsobem zvyšuje také výkon grafického čipu.

Jde o další důkaz, že benchmarky nemají v dnešní době žádnou spolehlivou vypovídající hodnotu o výkonu smartphonu. Při výběru nového zařízení bychom se tedy měli řídit spíše uživatelskými recenzemi nebo osobním vyzkoušením telefonu. Jak totiž dokazuje níže uvedená tabulka, ne všichni výrobci se snaží v testech výkonu podvádět. Řeč je o Nexusech a Motorolách, u kterých redaktoři webu Anandtech nezjistili snahu o zkreslení výkonu v benchmarcích.

anandtech benchmark

zdroj: Anandtech via Phone Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here