Tvůrce FeeSMS Sender zvažuje ukončení vývoje

4

Free SMS SenderBudoucnost jedné z nejoblíbenějších českých aplikací na posílání (nejen) zdarma SMS skrze internetové brány, FreeSMS Sender od Michala Vojtíšeka, je poměrně nejistá. Na Google+ profilu aplikace se včera objevilo sdělení naznačující možný konec vývoje.

Autor aplikace úvahy o přerušení vývoje odůvodnil změnou ochrany na Vodafone Parku, která způsobila nemožnost odesílání volných SMS do sítě Vodafone. A jelikož právě kvůli posílání volných Vodafone SMS aplikaci pro sebe a své kamarády programoval, tak již nevidí důvod proč v jejím vývoji pokračovat.

I přes přítomnost reklam se mu ji prý navíc nepodařilo pořádně monetizovat. Za měsíc byl z reklam schopný získat jen $300 (5400 korun) a z donate programu 1000 korun, což dohromady prý nebylo schopné pokrýt další vývoj.

Kromě myšlenky ukončení vývoje a vydání zdrojových kódů pro případné pokračování komunitou navrhl i možnost investice do dalšího vývoje. Za 350 000 korun má prý vymyšlenou vylepšenou aplikaci na podobném základu, která by byla konkurenceschopná a již by si na sebe mohla i vydělat.

Jak nakonec FreeSMS sender skončí, můžeme nyní jen odhadovat. Doufejme však, že i v případě že dojde k ukončení jeho vývoje Michalem Vojtíškem, se jej chopí komunita a bude jej nějaký ten čas udržovat.

zdroj: Google+

  • pan_diskuter

    Zrovna, když jsem si koupil verzi bez reklam…

  • Dobrý, jedna z pár aplikací, které jsem si opravdu koupil

  • Ještě není nic jisté a i když bude vývoj z jeho strany ukončen, tak je tu pořád ochotná komunita, která aplikaci udrží alespoň funkční.

  • Honzuna

    Aneb jak se z člověka stává …