TOP 5 nejošklivějších mobilních telefonů historie

6

Trendy v mobilních telefonech se stále rychle mění. Teprve nedávno se začaly ve větším měřítku používat kapacitní dotykové displeje nebo první moderní operační systémy a lidem se ani nesnilo, že telefony nabudou podobu krásných tenoučkých placek. Než se však dnešní smartphony octli tam, kde teď jsou, museli si projít leckdy pořádně nevzhlednými fázemi!

Pojďme se teď vrátit o pár let v čase a pět takových ošklivých káčátek si představit.

Nokia 7600

nokia_7600_051341555260_640x360

Tato kráska spatřila světlo světa zhruba v době, kdy trh zaplavoval uhlazený iPhone první generace. Zřejmě si v tuto chvíli Nokia řekla, že musí přijít s něčím novým a nechala vzniknout něčemu nečekanému a obludnému. Model 7600 byl určen zejména pro milovníky módy. Aspoň takto se nám to Nokia snažila vnutit. Kolem barevného displeje o velikosti dvou palců se všude možně potulovaly čudlíky, díky čemuž se telefon jednou rukou ovládat zkrátka nedal. Už i obyčejné telefonování bylo nadlidským úkolem, hraní klasického Snakea pak byla úloha téměř nemožná.

Rok vydání: 2003

Haier P7

haier p7

Haier P7 vypadá spíše jako nepovedený pokus o napodobení jednoho z přístrojů Jamese Bonda. Volat se z něj dalo pouhé tři hodiny, malý displej byl barevný a vzadu bylo dokonce možné nalézt VGA fotoaparát. Telefon se při spuštění prodeje přirovnával ke skvělé propisovací tužce (samozřejmě velikostně, tuhu v přístroji nenaleznete). Ovšem s tloušťkou dva centimetry je zřejmé, že Haier P7 opravdu není pero, nýbrž jen ošklivý telefon.

Rok vydání: 2004

Virgin Mobile Lobster 700TV

440x330_1

Toto tlusté a nevzhledné mobilní zařízení je na tom s výbavou už poněkud lépe. Úložný prostor o velikosti 128 mb byl dále rozšiřitelný microSD kartou, což nebylo na rok 2006 vůbec špatné. Dále se v telefonu bežícím na systému Windows Phone 5 nacházel fotoaparát o rozlišení 1,3 MP a přístroj se dal připojit k televizi. Ale stejně, kdo by chtěl vlastnit telefon s názvem Virgin Lobster? Přístroj mimochodem vyrobila společnost HTC, jež nám o celých sedm let později dala HTC One.

Rok vydání: 2006

Toshiba G450

7608-G450img3

G450 od Toshiby je nejen kvůli podivně rozmístěným tlačítkům těžce ovladatelná, ale díky velikosti je složité ji vůbec použitelně držet. Při hovoru nebylo neobvyklým jevem mačkání číselníku obličejem. Co se ergonomiky a provedení týče, je to zkrátka škaredý neúspěch. Zároveň je zajímavé sledovat, jak se trendy v průběhu několika let změnili. Standartem bylo telefony co nejvíce zmenšovat a nyní kolem sebe vidíme příklady pravého opaku.

Rok vydání: 2008

Siemens Xelibri 6

xelibri_xe6_siemens

To nejlepší na konec. Celá rodinka telefonů Xelibri od firmy Siemens je holá hrůza. O to horší je model Xelibri 6, u kterého se výrobci rozhodli spojit make-up se sexy telefonem v jeden celek. Výsledek je jeden z nejošklivějších telefonů všech dob, který se ještě navíc špatně drží a co se použitelnosti týče, také to není zrovna na potlesk. Ale jako zrcátko při nanášení rtěnky poslouží dobře!

Rok vydání: 2003

Pokud vám nálož ošklivosti nestačila, můžete se podívat na další mobilní skvosty:

Drahá obluda, i tak by se dal nazvat telefon Boucheron Vertu. Stará oblíbená Nokia. Svého času velmi oblíbený model Motoroly. Namočení do kýblíku s barvou však nebyl uplně nejlepší počin. Samsung Juke a podivný vzhled MP3 přehrávače. Podivná věc ve tvaru rtěnky z dílen Nokie. Absolutní perlička v podobě korejského dual LCD telefonu.

Inspirace čerpána z: Gazelle

6 KOMENTÁŘE

    • Dobrý večer!

      Samozřejmě, pod pojmem „před pár lety“ si každý představí jiný časový úsek. Každopádně kapacitní displej používaný u smartphonů byl vynalezen opravdu „před pár lety“. Ale souhlasím, že mohla být věta zavádějící a je opravena. 🙂

      Hezký zbytek večera.

      • Já si jen musel rejpnout, protože to bylo do očí bijící 🙂

        A ať si každý představuje cokoliv, tak +-40 let je na „pár“ stále moc 😉

        • V předchozím komentáři jsem psala, že se jednalo o moderní kapacitní displeje, které se opravdu používají teprve pár let. Z kontextu to bylo poměrně lehké vyčíst, jelikož se v úvodním odstavci mluví o dnešních smartphonech a vynalézání moderních operačních systémů, nikoli o obrazovky s dotykovými senzory vynalezenými před 40 lety, fungujících na úplně jiných principech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here