Tajemná domovská obrazovka od HTC: Sense 5.5 nebo nový systém pro Čínu?

1

HTC mystery OS

Android s uživatelskou nadstavbou Sense 5.5 nebo zbrusu nový operační systém určený výhradně pro čínský trh? To je otázka, o které se na internetu živě diskutuje po zveřejnění výše uvedené fotografie smartphonu HTC Butterfly S.

Neznámá domovská obrazovka obsahuje dlaždice vzdáleně připomínající například Windows Phone, ale jinak se nápadně podobá především Androidu, respektive nadstavbě HTC Sense. Velmi pravděpodobná je tedy možnost, že jde o novou verzi Sense 5.5, která by se měla dostat na první smartphony už během letošního podzimu. Ve formě aktualizace mohou Sense 5.5 spolu s Androidem 4.3 Jelly Bean očekávat nejen majitelé HTC Butterfly S, ale také vlajkové lodi HTC One.

Na druhou stranu by však taková změna domovské obrazovky byla ze strany taiwanského výrobce velmi odvážným krokem, který by drtivou většina uživatelů nepotěšil. Počítat bychom tedy měli spíše s tím, že se na obrázku nachází nový operační systém, který HTC vyvíjí pro čínský trh. I v tomto případě by však možná šlo jen o výrazněji upravený Android, nikoliv od základu vytvořený systém.

zdroj: Android Community, Android Central

  • …No…Name…

    A upravený BlinkFeed to není? Zaříznutím Androidu by se HTC nejspíš pohřbilo nadobro…