T-Mobile Move dostane aktualizaci na Android 2.3 Gingerbread do konce června

3

Na oficiálním fóru mobilního operátora T-Mobile se objevila informace, že levný smatphone T-Mobile Move by měl dlouho očekávaný update na Android 2.3 Gingerbread obdržet do konce tohoto měsíce.

Žádné oficiální prohlášení zatím vydáno nebylo, jeden z moderátorů ale na fóru uvedl:

„Dobrý den,
aktuálně očekáváme, že finální schválení a zveřejnění aktualizace na OS Android 2.3 bychom měli získat do konce tohoto měsíce.“

Nesmíme také zapomenout zmínit, že nebrandovaná verze telefonu, Alcatel One Touch 908, už aktualizaci na Gingerbread dostal před několika měsíci, zatímco T-Mobile Move je už od začátku prodeje vybaven značně zastaralým Androidem 2.2 Froyo.

T-Mobile Move T-Mobile Move

Move pro T-Mobile vyrábí francouzsko-čínský Alcatel, překvapením tak není podobnost s Alcatelem One Touch 908. Velmi nízká cena T-Mobile Move napovídá, že půjde o telefon pro nenáročné zákazníky, kteří s Androidem teprve začínají.

T-Mobile Move nabídne 2,8″ displej s rozlišením 240×320 pixelů. Procesor nebude pochopitelně žádný high-end, pro tak malý displej a k základnímu používání ale 600 MHz dobře poslouží. K internetu se umí telefon připojit pomocí 3G rychlostí až 7,2 Mbit/s (HSDPA). 2MPx fotoaparát je určen k pořízení „nouzových“ snímků. Lépe snad poslouží Move jako hudební přehrávač, díky slotu až na 32GB paměťové karty microSD, který doplňuje skromnou 150MB interní paměť, nebude o místo pro hudební soubory nouze. Nechybí podpora GPS a díky dostupným navigačním aplikacím tak telefon můžete používat jako jednoduchou GPS navigaci do auta. Samozřejmostí je možnost stahování dalších aplikací z Android Marketu Google Play Store. Kromě Facebooku a Twitteru si tak uživatel může vyzkoušet třeba populární hru Angry Birds.

zdroj: svetandroida

3 KOMENTÁŘE

  • Poslední vyjádření T-Mobilu pochází z 2. července:

   „Dobrý den, mrzí nás to, ale zmiňovaný update prozatím stále nemáme k dispozici.
   Výrobce momentálně řeší potíže s nahráním aktualizace do přístrojů, jakmile od něj obdržíme nové informace o vývoji situace, budeme vás informovat.“

   • Bohužel za to nemůže výrobce (ALCATEL), který pro svoji nebrandovanou verzi Android 2.3 dávno poskytuje. Může za to pouze a jenom T-MOBILE, kterému se už asi půl roku dedaří přebarvit ikonky na růžovo. T-Mobile jen lže, výrobce žádné potíže nemá, má je jen T-Mobile, pořád dokola.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here