Švédové stahují nejvíce aplikací pro Android. Češi jsou podprůměrní

4

Analytická společnost Research2Guidance vydala zajímavé statistiky, které ukazují, jak aktivní jsou obyvatelé jednotlivých zemí ve stahování aplikací pro Android. Další část statistik odhaluje aktuální počet aplikací v Android Marketu a podíl placených aplikací ve srovnání s volně stažitelnými.

Celkový počet stažených aplikací

Nejvíce aplikací stahují v USA, Jižní Korei a UK. To jsou však absolutní čísla, která pochopitelně nezohledňují počet uživatelů v zemi. Více než 600 milionů stažených aplikací od korejských uživatelů není žádným překvapením. Korejci jsou známý obrovskou oblibou chytrých telefonů, zejména těch s Androidem. Jižní Korea je dokonce zemí, kde má operační systém od Googlu největší podíl na trhu.

Průměrný počet stažených aplikací za měsíc

Při přepočtu na jednoho uživatele jsou nejaktivnější Švédové, kteří stáhnou v průměru více než 5 aplikací měsíčně. Rozšíření smartphonů ve Švédsku je sice velmi nízké, pokud ale uživatel chytrý telefon vlastní, dokáže ho často využívat „na plno“. Aplikace pro Android stahují velmi často také Nizozemci, Němci, Švýcaři a Španělé. Nejaktivnějším neevropským národem jsou Korejci. Pod průměrem 2,5 aplikací za měsíc je i Česká republika. Průměrný Čech vlastnící telefon s Androidem nestáhne měsíčně ani 2 aplikace. Úplně nejhůře ve srovnání dopadli Číňané.

Počet aplikací v Android Marketu a podíl placených aplikací

Zajímavé jsou také poslední grafy, které ukazují celkový počet aplikací v Android Marketu a také podíl placených a volně stažitelných aplikací. Počet aplikací se za dobu o něco delší než jeden měsíc zvýšil asi o 45 000 na celkem 365 404 aplikací. Naopak poklesl podíl placených aplikací na 32,4 %. Vývojáři tak reagují na neochotu uživatelů Androidu platit za stažené aplikace. Proto raději publikují verze svých aplikací, které sice obsahují reklamy, zato jsou ale ke stažení zdarma. Mnohem častější je také využívání placení přímo v aplikaci, například za dodatečné funkce nebo obsah ve hrách.

zdroj: tch

4 KOMENTÁŘE

  1. No ta Cina bude tak nizko zjavne tym, ze na drvivej vacsine Android zariadeni v Cine nie je nainstalovany Android Market.

  2. Kolik aplikací, které poskytují ZlatéStránky.cz pro mobilní telefony s operačním systémem Android, bude celkem staženo v prosinci 2011?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here