StyleTap vydal Palm OS emulátor pro Android

0

Pokusy zprovoznit původně androidí aplikace na ostatních operačních systémech se spolu s růstem popularity Androida staly poměrně běžnou věcí. Z těch nejúspěšnějších jmenujme například Bluestack pro Windows a MacOSX nebo Android Player pro BlackBerry PlayBook.

Podobně běžné jsou také emulátory různých starých herních konzolí. Co již však úplně všední není, jsou emulátory ostatních operačních systému pro Android. A právě do této kategorie zapadá firma StyleTap se svým dnes vydaným produktem.

StyleTap dnes pro Android vydal plnohodnotný emulátor operačního systému Palm OS, který byl hlavně před rokem 2006 jedním z nejpopulárnějších systémů pro PDA a chytré telefony. Díky tomu se také rozšířil do mnoha firem a stále na něj existuje poměrné velké množství specializovaných business aplikací.

Produkt je prozatím ve verzi 0.8, takže nezvládne úplně všechny Palm OS aplikace, konkrétně nepodporuje Bluetooth / Infračervený port nebo některá nízko úrovňová API. I tak by ale dle slov firmy měl být schopen provozovat valnou většinu z 30 000 aplikací napsaných původně pro Palm OS. Do dalších verzí se navíc počítá s rozšířením podpory.

Zaměření na firemní sféru bohužel odpovídá také cena a distribuční kanály. Aplikaci lze koupit pouze skrze stránky firmy a to za poměrně vysokou cenu $49, tedy přibližně 900 korun českých. Dostupná je naštěstí 13 denní trial verze.

Zdroj: styletap via engadget

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here