Strategy Analytics: Samsung ještě zvýší náskok nad Applem

0

Agentura Reuters oslovila analytiky firmy Strategy Analytics, aby se podělili o svůj pohled na trh s mobilními telefony pro rok 2013. Ti se shodli na tom, že Samsung bude těžit hlavně ze svých nových modelů, které na letošní rok chystá. I když některé telefony nemusí splnit očekávání, velkou výhodou je širší nabídka, zatímco Apple musí oslovit jediným modelem, tím by měl být iPhone 5S.

Obecně by se měla nabídka telefonů letos zvýšit o 27 procent na 875 milionů kusů. Celkově však trh ve svém růstu zpomalí, na vině je o něco slabší poptávka na čínském trhu, který je momentálně největším tahounem. Dále pak klesá poptávka na trzích v Americe, ale i v Evropě.

Samsung by měl letos zaznamenat nárůst prodeje svých modelů až o 35 procent, což dělá asi 290 milionů kusů. Naopak prodej Applu by měl růst jen o 33 %, na 180 milionů. Podíl Samsungu se tak zvedne o dvě procenta, zatímco podíl Applu jen o 1 %. Celkový podíl Samsungu tak bude asi 33 procent, Applu 21 procent.

Růst Samsungu však nemění nic na tom, že Apple stále je a pravděpodobně i dlouho bude nejhodnotnější technologickou firmou na světě.

Zdroj: patria

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here