Steve Kondik, zakladatel CyanogenModu, odešel ze Samsungu. Přečtěte si jeho dojmy z Galaxy S4

2

steve kondik

Steve Kondik, zakladel projektu CyanogenMod, dnes oznámil, že ukončuje svou spolupráci se Samsungem. Od srpna 2011 se tento slavný vývojář podílel na vytváření softwaru pro smartphony a tablety korejského výrobce.

Otec CyanogenModu uvedl, že se mu práce pro Samsung líbila a neexistuje žádný problém, kvůli kterému se pro tento krok rozhodl, jen chce vyzkoušet něco nového.  Zatím však nevíme, jaké má vývojář další plány.

Jak vývojář hodnotí nový Samsung Galaxy S IV?

Steve Kondik se také na svém Google+ profilu vyjádřil k novému Samsungu Galaxy S IV. Níže najdete volný překlad jeho dojmů, které mohou posloužit jako pomocník v případě, že o nákupu smartphonu uvažujete:

„Než jsem opustil Samsung, strávil jsem hezké chvíle s Galaxy S IV. Jsem velký fanoušek SGS3, které používám každý den, takže jsem byl velmi spokojen také s SGS4. Až na některé drobnosti, jako jsou hrany, sice nenabízí žádné novinky v průmyslovém vzoru, na druhou stranu ale přístroj působí mnohem solidnějším dojmem než SGS3. Po stránce výbavy překonává veškerou konkurenci. Nabízí také řadu unikátních funkcí, jako například bezdotykové ovládání displeje a infračervený port, které mají v případě, že Samsung zveřejní jejich API, velký potenciál.

V benchmarku skončilo Galaxy S IV daleko před konkurencí a neexistuje tak důvod, proč by na něm nefungovaly vaše oblíbené aplikace. GPS funguje lépe než na jakémkoliv jiném telefonu od Samsungu a ke zjištění polohy díky tomu dochází téměř okamžitě. Obě kamery, přední i zadní, jsou taktéž vynikající.

TouchWiz je po nejnovější aktualizaci mnohem konzistentnější. Už neobsahuje žádné neshody v rozdílných částech systému, byl trochu odlehčen a působí čistším dojmem. Bohužel to vypadá, jako bychom se vrátili zpátky v čase do dob Androidu Froyo. Můžete se také těšit na nekonečnou řadu vyskakovacích oken a načítaní.

Na druhou stranu je však TouchWiz plný funkcí. Některé z nich, jako například zobrazení náhledu e-mailové zprávy, aniž byste se dotkli displeje, jsou velmi užitečné. Přítomno je také víceokenní zobrazení, které se jistě bude hodit. Aplikace fotoaparátu se dočkala několika významných vylepšení, jako například živých náhledů efektů a nového uživatelského rozhraní. Mojí nejméně oblíbenou funkcí je Smart Scroll, který by měl posouvat stránky na základě detekce obličeje, ale většinou mě jen rozčílí, takže funkci vypnu.

Samsung Galaxy S IV je skvělou volbou, pokud provádíte upgrade z Galaxy S II. Jako doma se budete cítit, pokud máte Galaxy S III, upgrade ale v tomto případě není nutný, zejména pokud máte smlouvu s mobilním operátorem. Vzhledem k tomu, že je smartphone poháněn Snapdragonem, CyanogenMod by na něm měl pracovat výborně.“

Samsung Galaxy S4
Samsung Galaxy S IV

via ap

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here