Steve Kondik a jeho hodinová přednáška na téma CyanogenMODu

0

Aktualizace (12.7): Jak jsme slíbili, tak také činíme. Na YouTube se včera večer objevila druhá část s otázkami a odpověďmi, naleznete ji v tomto článku pod původním videem.

Pomineme-li oficiální ROMky a tak trochu specifický čínský trh, tak mi jistě dáte za pravdu, že je CyanogenMOD nejpoužívanější a také nejvlivnější rodina ROMek pro Androidí zařízení. Nejenže je totiž sama nainstalovaná na velkém množství zařízení, ale stojí také základem pro docela dost jiných projektů, jako například taktéž velmi úspěšnou rodinu čínské MIUI ROM.

Je tedy poměrně logické, že hodně lidí zajímá jak CyanogenMOD funguje, proč je vlastně možný, jaké jsou úskalí jeho vývoje. A právě na tyto a mnohé další otázky se pokusil odpovědět jeho aktuální vedoucí Steve Kondik při krátké zastávce u SF Android User Group Meetup po cestě na Google I/O.

V první části rozhovoru konkrétně mluví hlavně o tom, jak je Android postaven, jak hodně je otevřen a jaké problémy do celého procesu vnáší výrobci telefonů a tabletů. V druhé půlce se pak zaměřuje na CyanogenMOD tým (přibližně od 43 minuty).

Ve videu chybí druhá část přednášky s otázkami a odpověďmi. Jakmile se objeví na YouTube, tak ji doplníme a dáme Vám vědět.

Zdroj: marakana, google+ via pha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here