Srovnání bezpečnostních aplikací pro Android podle úspěšnosti detekce nebezpečného malware

1

Pokud máte ve vašem telefonu nainstalovanou nějakou bezpečnostní aplikaci, která by vás měla chránit před nebezpečným malware, rozhodně si přečtěte následující článek. Nezávislý institut AV-TEST vyzkoušel 25 nejoblíbenějších antimalwarových aplikací pro Android v tom, jak si poradí s detekcí bezpečnostních hrozeb.

A výsledky jsou velmi různorodé. Zatímco některé aplikace, například F-Secure Mobile Security, Kaspersky Mobile Security a avast! Free Mobile Security vás upozorní na každý známý mobilní malware, jiné aplikace v testu úplně propadly. Například aplikace CMC Mobile Security, BluePoint Security, Snap Secure a jiné zaznamenali jen naprosté minimum škodlivého kódu.

Šest aplikací (Android Antivirus, Android Defender, LabMSF Antivirus, MobileBot Antivirus, MT Antivirus a MYAndroid Protection Antivirus) dokonce test ukázal jako zcela podvodné, protože nedokázali detekovat jediný vzorek malwaru.

Pokud tedy chcete používat nějaký antimalware pro Android, ověřte si před jeho používáním jeho kvalitu, některé aplikace totiž v uživatelích vytvářejí jen falešný pocit bezpečí.

Podrobné informace o výsledcích i samotném testování získáte v oficiální zprávě zde (anglicky).

via pa

  • Tomas

    Chtěl bych se zeptat jak je to s aktualizacema? měl bych se pravidelne připojovat na net(denně) aby si antivir stáhl nové aktualizace nebo jak aby nezůstal zastaralý? a aktulizuje se to samo nebo to musím ručně?