Společnost Rovio má tržby přes 106 milionů dolarů

6

Kdo by neznal Rovio? Dobře někteří mezi námi možná jsou. Hru Angry Birds však zná snad každý a právě finská společnost Rovio stála za vývojem této legendy. Podíváme se na výsledky hospodaření za rok 2011 a nutno podotknout, že čísla jsou to velmi příjemné.

Celkové příjmy byly neuvěřitelných 106,3 milionů dolarů a to hlavně díky stahování her, ale také prodeji spotřebního zboží, který dělá celých 30 procent zisku. Čistý zisk před zdaněním byl 67,6 milionů dolarů. Rostl také počet zaměstnanců, dnes jich společnost má 244, ale na začátku minulého roku to bylo jen 24.

„Silný růst tržeb jasně ukazuje popularitu značky Angry Birds. Pro zajištění dalších úspěchů však musíme být nadále kreativní a vymýšlet další nové a inovativní produkty a služby pro miliony našich fanoušků,“ uvedl Mikael Hed, generální ředitel společnosti Rovio.

Rovio se v roce 2011 soustředilo na tři hry. Angry Bird, Angry Birds Season a Angry Birds Rio jsou ke stažení jak zdarma, tak v placených verzích. Celkový počet stažení byl přes 648 milionů a celkový počet aktivních uživatelů dosáhl 200 milionů.

Rovio zůstává optimisticky naladěno i v roce 2012, který však bude hodně závislí na nových produktech, jenž se uživatelům nemusí líbit tolik, jako legenda Angry Birds.

Zdroj: rovio.com via: mojandroid.sk

6 KOMENTÁŘE

 1. Proč lžete v nadpisu článku? V nadpisu tvrdíte, že zisk byl přes 106 mil. dolarů, když dále píšete, že zisk by „jen“ 67,6 dolarů a to ještě před zdaněním.

  • Zisk celkově a čistý zisk je něco jiného. Celkový zisk byl 106 mil. dolarů, z toho se poplatily různé náklady atd. (ne, vážně vám neřeknu jaké). Zbyl tedy čistý zisk 67,6 mil. dolarů ke zdanění.

   • Zisk = příjmy – výdaje (za předpokladu, že příjmy jsou větší, jinak se jedná o ztrátu) … tedy je to mírně zjednodušeno, ale dostatečně výstižné pro tento případ.

    Tedy ze zisku se náklady nehradí. Ještě se někdy používá pojem hrubý zisk před zdaněním a čistý zisk po zdanění. Pokud se z toho teprve hradily náklady, tak nejde o zisk, ale o příjmy (obrat, tržby, výnosy, … tyhle pojmy se liší jen velmi málo). A to je zásadní rozdíl.

  • Ano i mě fascinuje jak někdo může tržby označovat jako zisk, vždyť je to něco jiného! Se 106 mega tržeb můžou být klidně 20 mega ve ztrátě! 

 2. Teda, neberte si to zle ale kdo vám dělá kontrolu článků? 😉 
  Třeba první 2 věty jsou naprosto špatně napsány na to, aby vyjadřovaly to, co mají – hlavně práce s interpunkcí je otřesná. Nerad takhle kritizuji, ale tohle stojí za povšimnutí. Abych uvedl konkrétně:

  Kdo by neznal společnost Rovio, dobře někteří mezi námi možná jsou. Ovšem kdo by neznal legendární hru Angry Birds, ano, už se vám vybavuje o kom, že je vlastně řeč?“
  By bylo lepší napsat takto:
  „Kdo by neznal společnost Rovio? Dobře, někteří mezi námi možná jsou, ale kdo by neznal legendární hru Angry Birds? Ano, už se vám vybavuje, o kom je vlastně řeč?“
  Děkuji a snad si to nevyložíte špatně 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here