Spekulace: Samsung Galaxy S IV nabídne bezdoteková gesta

0

samsung

Pamatujete si ještě poměrně unikátní bezdotykové ovládání, se kterým přišla Sony Xperia Sola? To, které Vám dovolovalo pouhým podržením prstu nad určitým prvkem na displeji například označit prvek v seznamu?  Tak v tom případě by se Vám mohl líbit také chystaný Samsung Galaxy S IV.

Podle informací korejského serveru DDaily totiž nová vlajková loď Samsungu obdobnou, jen prý samozřejmě vylepšenou, technologii nabídne. Podkladem pro takové spekulace má být jak patent „Samsung Air Gestures“ z prosince minulého roku, tak také nedávná objednávka nejnovějších dotekových snímačů maXTouch S od Atmelu, které by měly být schopny zaznamenávat pozici prstu i v určité vzdálenosti od displeje.

Samozřejmě jde zatím jen o spekulace, nicméně pokud se potvrdí, tak by mohlo jít beze sporu o zajímavou funkci. Na rozdíl od Sony, které jinak zajímavou technologii bohužel definitivně pohřbilo, by totiž Samsung mohl bezdotyková gesta dotáhnout do konce a udělat z nich třeba i opravdu užitečnou věc.

S trochou štěstí by pak mohl přijít také s plnohodnotnou podporou ovládání v rukavicích. Právě ta totiž nic jiného, než opravdu citlivý snímač doteků a trochu softwarové magie nepotřebuje.

httpv://www.youtube.com/watch?v=9Q73bHn9xus&feature=player_embedded

Zdroj: phoneareana

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here