Spekulace: Koupí Lenovo ztrátové HTC?

2

lenovo

HTC v poslední době musí řešit jeden problém za druhým. Nejen, že se potýká se čtvrtletní ztrátou, ale hrozí také zákaz prodeje oblíbené vlajkové lodi One na území Spojených států. V poslední době jsme mohli vidět hned několik velkých akvizic, konkrétně třeba, když Google kupoval mobilní divizi Motoroly nebo nedávnou akvizici mezi Microsoftem a Nokií. Bude snad další na seznamu HTC, které by podle spekulací mělo být odkoupeno Lenovem?

Spekulace staví na častých schůzkách vedoucích pracovníků obou společností. Pokud by byla informace pravdivá, celá akvizice by zřejmě probíhala jako v případě počítačové divize IBM. HTC by mělo i nadále vyrábět svá zařízení.

Akvizice by tak mohla prospět oběma stranám. Lenovo je jedním z největších výrobců nejen chytrých telefonů na území Číny. A přesto, že zařízení s touto značkou vidíme po celém světě, jejich zastoupení mimo Čínu není příliš silné. To by se mohlo díky HTC výrazně změnit.

zdroj: phonearena

2 KOMENTÁŘE

  1. HTC mám rád a hrozně mě mrzí, že se potýkají se špatnými fin. výsledky. Stále doufám, že se to nějak stabilizuje a HTC se začne dařit. Pokud ale ne, je pro mne Lenovo jediná firma, kterou bych HTC doporučil 🙂

    • Presne tak, tento odkaz pisem na Lenovo smartfone. Lenovo su dobre font, akurat ich treba kupovat z Ciny, lebo ofiko sa v Europe nepredavaju, co je skoda.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here