Spekulace: Google příští rok představí Nexus TV

0

nexus tv

Google TV, Nexus Q a Chromecast. To jsou názvy zařízení či služeb, se kterými se americký gigant z Mountain View pokusil změnit svět televizí. Google TV sice stále žije, ale nikdy se nedočkala výraznějšího úspěchu a Nexus Q se vlastně ani nikdy pořádně nazačal prodávat. Úspěšný je zatím jen Chromecast, ale ten rozhodně nemůžeme považovat za náhradu klasické televize, ale spíše jen zajímavý doplněk.

Google to však na poli chytrých televizí nevzdává. Podle výpovědi jednoho ze zaměstanců společnosti bychom se už v první polovině příštího roku měli dočkat zbrusu nového konceptu, který má zatím pracovní název Nexus TV. Údajně se jedná o set-top box připojitelný k běžnému televizoru, který je možné dálkově ovládat pomocí přiloženého dotykového ovladače nebo smartphonu.

Samotné zařízení by mělo běžet na operačním systému Android. Svými funkcemi údajně nebude cílit na klasické televizní vysílání, ale spíše na streamovaný obsah z Netflix, Hulu či YouTube, hraní her za pomoci pohybového ovladače ve stylu Kinect a samozřejmě probojení s dalšími službami od Googlu včetně obchodu s aplikacemi Play Store a videohovory Hangouts.

Nexus TV by měla zaujmout také velmi nízkou cenou. Otázkou ale zůstává, zda se televize od Googlu konečně oficiálně dostane také do České republiky nebo půjde opět o službu cílenou především na USA.

zdroj: The Verge, Pocket-lint

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here