Spekulace: Google chystá herní centrum pro Android (znovu)

3

google

Největší Google akce roku, Google I/O konaná od 27. do 29. června, se nezadržitelně blíží, což s sebou stejně jako minulý rok samozřejmě přináší řadu spekulací a odhadů týkajících se čeho nového se na ní dočkáme.

Pokud však nebudeme počítat dřívější spekulace o Androidu 5.0 Jelly Beans, tak takový první vážnější a uvěřitelnější odhad se objevil až dnes. Konkrétně jej přinesl sever business insider, který uvedl, že dle jeho zdrojů chystá Google vlastní herní centrum pro Android.

Vcelku by se prý mělo jednat o ‚kopii‘ GameCanter na iOS nebo Xbox Live na Windows Phone, tedy o službu s API otevřeným pro vývojáře třetích stran, skrze kterou půjde do her implementovat achievementy, herní žebříčky, správu herních účtu, komunikaci mezi přáteli a podobně.

Kromě toho, že se taková služba chystá, bohužel nepadli, žádné upřesňující informace, není tak známo, zda bude otevřená pro vývojáře úplně, či omezená jen pro vyvolené jako v případě Xbox Live.

Když se to vezme kolem a kolem tak vlastně není jisté, ani zda služba opravdu přijde. Takřka identické spekulace se totiž objevili již minulý rok a ačkoliv má server business insider většinou správné informace, tak přeci jen čas od času selže.

zdroj: business insider

 • Radim Nevyhoštěný

  Naučte se česky.

  • Tomas

   Hm, jsem Čech a rozumím jim v pohodě, jsi si jist, že není problém u tebe?

   • Radim Nevyhoštěný

    „Kromě toho, že se taková služba chystá, bohužel nepadli, žádné upřesňující informace, není tak známo, zda bude otevřená pro vývojáře úplně, či omezená jen pro vyvolené jako v případě Xbox Live.“
    Není problém u mě.