Spekulace: Facebook chce koupit Operu a nabídnout vlastní internetový prohlížeč

1

Podle spekulací, které přinesl server Pocket-Lint s odvoláním na důvěryhodný zdroj, se Facebook chystá koupit další významnou společnost: Opera Software, vývojáře populárních internetových prohlížečů. Facebook se tedy postaví tváří v tvář společnostem jako je Google, Apple, Microsoft a Mozilla.

Spekulaci potvrzuje také The Next Web, který získal informace od zdroje velmi blízkého Opeře, že společnost v současné době jedná s potencionálním kupce. Při pokusu o oficiální vyjádření ale Opera i Facebook odmítli situaci komentovat.

Opera má v současné době asi 200 milionů uživatelů na všech platformách. Spojení s Facebookem, který má přes 900 milionů aktivních uživatelů, by tak Opeře jistě pomohlo. Facebook prohlížeč by se od konkurence mohl lišit hlubokou integrací všech funkcí z oblíbené sociální sítě.

A nesmíme zapomenout na oblast mobilních prohlížečů, ve které se Opeře daří nejvíce. Dříve či později bychom se tedy jistě setkali s Facebook prohlížečem pro Android.

zdroj: pocket-lint, übergizmo via phandroid

  • Dopij

    Hm, faceboook, a podobné kraviny jsem z mobilu vyhodil, ale Operu používám v obou verzích, mobile i mini. Pokud mě bude  facebook nutit k registraci pro používání „jejich“ opery, tak raději změním prohlížeč. Ale snad to nebude tak horké.