Sony zdarma zapůjčuje vývojářům telefony pro testování aplikací

1

Na trhu jsou stovky zařízení s Androidem, které se od sebe liší verzí Androidu, displejem a výkonem. Není tedy divu, že uživatelé často zaznamenávají problémy s kompatibilitou aplikací na svých telefonech, protože z časových a finančních důvodů není v silách vývojářů otestovat aplikaci na obrovském množství zařízení. Alespoň v druhém se rozhodlo pomoct Sony, které začalo vývojářům aplikací pro Android půjčovat zdarma své telefony.

Program je primárně určen pro USA a Kanadu, zařízení si ale mohou zapůjčit i vývojáři například z Evropy. Jediným problémem je v tomto případě nutnost zaplatit poplatky za přepravu a clo. V blízké budoucnosti by se měl program otevřít bez jakýchkoliv omezení zájemcům z celého světa.

Pokud jste vývojář a chtěli byste pro testování svých aplikací zapůjčit telefon od Sony, můžete se zaregistrovat zde. K dispozici je široké portfolio telefonů (Xperia S, Xperia Arc S, Xperia Active, Xperia PLAY, Xperia Arc, Xperia X10 Mini Pro, Xperia X10a, Xperia X8 a LiveView), přičemž je možno mít zapůjčeno v jednu chvíli jen jeden přístroj a to až na 30 dnů. Pro ověření uživatele je nutno zadat také své údaje o kreditní kartě. V případě nevrácení telefonu bude vývojáři účtována plná částka s 10% přirážkou.

A proč vůbec Sony vývojářům své telefony zapůjčuje? Odpověď je jednoduchá: v zájmu každého výrobce by mělo být, aby byl zákazník se zakoupeným výrobkem co možná nejspokojenější. Uživatelé Xperií se tak v budoucnu mohou těšit na méně chybových hlášek a černých obrazovek při spouštění aplikací,

via ap

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here