Sony spustilo službu My Xperia, která vám pomůže při ztrátě smartphonu

1

Výběr služeb, které slouží k nalezení či zablokování ztraceného telefonu, se rozšířil o nového zástupce. Řeč je o službě My Xperia, jejímž autorem je samotné Sony, Japonský výrobce nabídne tuto novinku bezplatně v nejbližší všem majitelům novějších Xperií.

Využívání služby je velmi jednoduché. Funkci bude nejprve nutné aktivovat v nastavení smartphonu, ke většině funkcí pak budete mít přístup z internetových stránek myxperia.com, kde se přihlásíte pomocí svého Google účtu. Ze svého počítače či tabletu bude možné lokalizovat polohu vašeho telefonu na mapě, dálkově spustit na vašem telefonu výstražný zvuk, zobrazit na displeji zprávu s vašimi kontáktními informacemi a uzamknout či kompletně smazat všechna uživatelská data v telefonu (včetně paměťové karty).

My Xperia v současné době funguje pouze v beta verzi a je dostupná jen majitelům Xperie Acro S ze severoevropských zemí. Během několika týdnů by však mělo dojít k rozšíření počtu podporovaných telefonů na všechny Xperie z roku 2012, které mají Android 4.0 ICS nebo vyšší. Uživatelé obdrží tuto funkci formou OTA aktualizace softwaru, na kterou budou upozorněni v notifikační liště.my xperia

zdroj: sony mobile blog

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here