Sony pořádá 12. listopadu tiskovku. Dočkáme se představení Xperie Z1S nebo osmijádrového tabletofonu?

0

Sony Mobile má na 12. listopadu naplánovanou tiskovou konferenci v čínské Šanghaji. Zatím sice nebylo oznámeno, jaká novinka bude na akci představena, ale mezi novináři se spekuluje o dvou nejpravděpodobnějších možnostech.

Sony Xperia Z1S evleaks
Sony Xperia Z1S na uniklém obrázku

Příjemnějším překvapením by bylo uvedení zmenšené vlajkové lodi Xperia Z1S. Sony sice už podobný smartphone představilo pod názvem Xperia Z1f, ale ten je k dostání pouze u japonského operátora NTT DoCoMo. První render Xperie Z1S se o víkendu objevil na twitterovém účtu @evleaks.

Očekáváme, že Xperia Z1S bude vybavena 4,3″ displejem s rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů a 2300mAh baterií. Další výbava by mohla být totožná s vlajkovou lodí, takže by zahrnovala čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 taktovaný na 2,2 GHz, 2GB RAM a 16GB vnitřní paměť rozšiřitelná pomocí slotu na micro SD karty. Chybět snad nebude ani 20,7mpx fotoaparát a zvýšená odolnost proti vodě i prachu.

V Šanghaji by však mohl být představen také tabletofon s interním označením Sony Tianchi, který je údajně vybaven 6″ displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů a osmijádrovým procesorem MediaTek MT6592. Je docela pravděpodobné, že by toto zařízení bylo nabízeno výhradně v Asii, podobně jako dříve představená Xperia C.

zdroj: Phone Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here