Sony Playstation Suite z Xperia Play naportován na Xperii X10

7

Playstation Suite dovolující hrát staré dobré hry z PlayStation One byl prozatím devízou pouze pár vybraných zařízení od Sony Ericssonu. Nyní se jej však chopila modařská komunita a začala jej předělávat i na ostatní telefony a tablety. A prvním jejím výsledkem je plně funkční PlayStation Suite na Sony Ericssonu Xperii X10.

Port funguje takřka bez problémů a i instalace je poměrně jednoduchá. Stačí pomocí libovolného root exploreru překopírovat pár souborů do systémového oddílu zařízení a následně nainstalovat jednu aplikaci z balíčku .apk.

Návod:

 1. Stáhněte tento archiv. (Uvnitř naleznete 4 soubory a apk. Xperia Play Games Launcheru).
 2. Nyní pomocí root exploreru překopírujte playstationcertified.jar a xperiaplaycertified.jar do system/framework a soubory  com.sony.android.playstationcertified a com.sonyericsson.android.xperiaplaycertified do system/etc/permissions.
 3. Restartujte telefon.
 4. Nainstalujte .apk launcheru.

Vzhledem k nutnosti kopírování na systémový oddíl je samozřejmě nutné mít na telefonu zpřístupněna práva root, doporučované je pak použití originální ROM postavené na Androidu 2.3.3.

Jestli se v budoucnu dočkáme PlayStation Suite i na dalších telefonech a tabletech zatím není jisté, nicméně na ostatních Xperiích (Mini, S a dalšívh) by teoreticky mohl fungovat i tento postup.

Graf ceny produktu Sony Ericsson Xperia X10 poskytuje server Heureka.cz

zdroj & další info: XDA via droidgamers

 • Andrej

  Vyskusal by som to, ale davat odkaz na Megaupload uz nie je ftipne 🙂

  • Petr Houška

   Ouch, to mě ani nenapadlo zkoušet.

 • Andrej
  • Andrej

   mam MIUI rom 2.2.3 a android 2.3.7 a ten Play launcher sa nenainstaluje 🙁

   • Petr Houška

    Moc se nedivím, zřejmě bude potřeba použít originální Sony Ericsson ROM, případně maximálně její derivát.

 • tovr1203

  škoda, mam Xperii X10 mini a tohle by se mi líbilo, ale mam telefén ještě v záruce a tak tyhle finty přes root mi jsou pro mě zatím za zavřenými vrátky

  • xxDavid

   Taky mám XPERII X10 mini v záruce a mám root,myslím,že servis potřebovat nebudu.Myslím,že android bez rootu není tak úplně android.Každopádně port vyzkouším a dám vědět.