Snapdragon S4 je mnohem výkonnější než starší procesory od Qualcomm [benchmark]

2

I když nejvíce pozornosti se v současné době těší čtyřjádrové procesory Tegra 3 od NVIDIA, nesmíme zapomenout ani na Qualcomm, který na podzim minulého roku také představil novou generaci mobilních procesorů. Čipy Snapdragon S4 jsou sice „jen“ dvoujádrové, i přesto ale poskytnou velmi dobrý výkon ve srovnání s konkurencí.

Ve standardních testech Linpack pro vícejádrové procesory byl prototyp telefonu s procesorem Qualcomm MSM8960 taktovaným na 1,5 GHz několikanásobně lepší než Samsung Galaxy S II, který je vybaven 1,2GHz dvoujádrem Exynos.

Novinka je úspěšná i v benchmarku Vellamo, který testuje rychlost prohlížeče. Zde dosáhl Snapdragon S4 více než dvakrát lepšího výsledku ve srovnání s Galaxy Nexusem vybaveným 1,2GHz procesorem TI OMAP 4460.

Menší nevýhodou procesoru MSM8960 je použití staršího grafického čipu Adreno 225. Nejspíš kvůli tomu neuspěla novinka v testech GL Benchmark Pro a RightWare, ve kterých byl úspěšnější Samsung Galaxy S II.

  

Procesory z řady Snapdragon S4 jsou vyrobeny 28nm technologií, díky které jsou nejen menší, ale také efektivnější (nižší spotřeba energie i menší tepelný výkon). Taktovány budou na 1,5 až 2,5 GHz a chybět nebude ani podpora asynchronního víceprocesorového systému (multiprocessing) a dual channel pamětí. Grafickým čipem je Adreno 225, který má proti Adreno 220 o 50 % vyšší výkon i podporu DirectX9.3, OpenGL ES 1.1 a 2.0 pro Windows 8.

zdroj: ac

  • bazik

    Zajímavé bude porovnat Snapdragon S4, tegru 3 a nový procesor od samsungu.