Snapdragon 800 překonal Exynos 5 Octa v Galaxy S4

6

Samsung exynos 5250

Samsung se již dříve rozhodl, že svou vlajkovou loď Galaxy S4 bude prodávat ve dvou variantách a to s procesorem Snapdragon 600 a Exynos 5 Octa. Na český trh se přitom dostala již prodávající se verze s procesorem od společnosti Qualcomm Snapdragon 600 taktovaný na 1,8 Ghz. Jiné varianty se na českém trhu nedočkáme.

Snapdragon 600 je stejně jako jeho silnější kolega Snapdragon 800 čtyř-jádrovým procesorem, naopak Samsung Exynos 5 Octa má jader hned osm. První polovina jader s architekturou Cortex-A7 běží pouze pro nenáročné úlohy a druhá polovina, která je postavena na výrazně rychlejší architektuře Cortex A-15 obstarává vysoký výkon pro náročné úlohy. Vzhledem k tomu, že aktivní je vždy jen čtveřice jader, tak při benchmarku měl Octa logicky v provozu pouze druhou polovinu jader Cortex A15.

I přesto, že byly oznámeny tedy pouze dvě verze lišící se procesorem, v Koreji se  začne za nedlouho prodávat verze právě se silnějším procesorem Snapdragon 800. Na internet ale již nyní unikl výsledek benchamrku AnTuTu, kde se tento procesor v zařízení Galaxy S4 vyhoupl do čela získaných bodů a překonal tak veškeré ostatní výsledky. Porazil dokonce i Galaxy S4 s Exynosem 5 Octa.

Samsung Galaxy S4 (Exynos 5 Octa) = 31 127

Samsung Galaxy S4 (Snapdragon 800) = 31 491

image-thumb200

Zdroj: phonearena

6 KOMENTÁŘE

  1. Podívejte jak jsou ty procesory taktované, exynos má o více než 600 MHz méně a přitom dosahuje téměř stejného výsledku. Nechci ani vědět jakého výsledku by dosáhla s4 na těch 2265 MHz. Proto jsem si koupil s4 s exynosem, protože ten čip je daleko efektivnější.

    • No, zase na druhou stranu Exynos by takový takt nemusel vydržet a mohl by být nestabilní. Podle mě tu jsou použity dva odlišné procesy vyvíjení procesorů. Jeden má to a druhý zase tohle… 🙂

  2. Efektivitu prece nelze merit vykon vs. takt … Spravnejsi by bylo vykon vs. spotreba. Jak si Ti dva stoji sice nevim, ale prima umera stoupajiciho taktu ku spotrebe vzdy neplati .. dle zkusenosti z PC CPU. Takze efektivita je pro me otaznikem. Jasne je z clanku jedine .. Snapdragon je vykonejsi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here