Smartphone z bambusu? Proč ne!

0

Současné telefony nenabízí příliš pestrý výběr materiálu, ze kterého je tělo zařízení vyrobeno. Převažuje plastkovovými prvky, takovýto materiál je použit u 90% zařízení, avšak pokud patříte do skupiny, která se ráda liší a chce vlastnit něco originálního, co takhle smartphone, který je vyroben z bambusu!

Studen univerzity v Middlesexu, Kieron-Scott Woodhouse se tímto rozhodl „prorazit“ a nutno říci, že díky bambusu dosáhl zajímavých vlastností. Telefon je údajně až o polovinu lehčí než iPhone 4S. Podíváme-li se na umístění LED diod okolo fotoaparátu, jde o další prvek, kterým se snaží být výrobce originální. Operačním systémem bude Android s vlastní grafickou nadstavbou. (Bohužel více informací o hardwaru a softwaru není prozatím dostupné)

Bambus je celkově velice pevný a šetrný materiál a výroba není nijak náročná, jak finančně tak technicky. Telefonu ADzero bychom se mohli dočkat na evropském trhu již v druhé polovině letošního roku. Co myslíte, má tento projekt šanci na úspěch a jak se vám líbí?


 Zdroj: Androidguys