Skype pro Android si stáhlo více než 70 milionů uživatelů [infografika]

1

Skype pro Android si do svých smartphonů a tabletů stáhlo přes 70 milionů uživatelů. Podle samotných vývojářů se tedy jedná o nejpopulárnější aplikace pro videohovory, která je dostupná v Google Play Store.

Skype byl poprvé veřejnosti představen veřejnosti v roce 2003, aplikace pro Android se ale samozřejmě dočkal mnohem později, konkrétně v říjnu 2010. Přesně před rokem, tedy v červnu 2011, byla vydána aktualizace, která umožnila využívat v aplikaci pro Android videohovory. S podporou videohovorů vzrostl počet uživatelů mobilní verze o více než třetinu.

Skype je v tuto chvíli využíván na více než 1300 různých modelech smartphonů a tabletů. Vůbec nejpoužívanějšími zařízeními pro přístup k aplikaci jsou Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy Note a HTC Desire HD.

Více než 23 % uživatelů Skypu pro Android jsou Američané. S velkým odstupem následují Japonci (6,96 %), Rusové (5,18 %) a Němci (4,97 %). Nejvyužívanějšími jazyky jsou tak samozřejmě angličtina ( v americké i britské verzi), japonština a ruština.

Pokud vás zajímá více zajímavých statistik o aplikaci Skype pro Android, můžete se podívat na následující infografiku:


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

zdroj: skype blog

  • anettarakasova

    Skype