SKY Vega – ovládejte telefon gesty

3

Již pár hezkých desítek let ovládáme veškerá zařízení přímým dotykem a to jak skrze vysloveně hardwarové, povětšinou neměnné prvky tak i v poslední době nejen mezi mobily se rozmáhající dotykové displeje. Možná Vás tak někdy již napadlo, jestli doba nepokročila a jestli by nechtělo přijít s něčím novým. Ostatně první vlaštovky tady jsou, vždyť vzpomeňme si třeba na takový Kinect.

A podobnou ideu dostal i korejský výrobce SKY, který se rozhodl, že do svého nového modelu Sky Vega LTE implementuje engine na rozpoznávání, nutno podotknout pouze velmi jednoduchých, gest pomocí přední kamerky. Do Kinectu to sice bude mít hodně daleko, ale například takové odmítnutí hovoru bude i se špinavými prsty konečně jednodušší.

Na druhou stranu je otázkou jak bude technologie energeticky náročná, přeci jen odchytávání a hlavně analyzování obrazu není nic jednoduchého a to ani v případě, že bude aktivováno jen v určitých třeba i krátkých případech.

Myslíte si, že se podobná technologie dokáže prosadit? Dejte nám vědět Váš názor do komentářů.

Zdroj: talkandroid, androidandme

 

 • Jimmy

  Ne… zbytečné… lepší by bylo, kdyby se na telefón dalo křiknout:) jak budu odmítat hovor v kapse?:) Raději jej okřiknu:)

  • s3icc0

   no jiimy .. a teď to naprogramuj .. mě by se to líbilo

   • Jimmy

    Tak v podstatě to je už teď… Akorát musíš mačkat néjaké to HW tlačítko na spuštění toho Voice cosi… Ale ten telefon by mohl SÁM na takové to věci reagovat… u hovoru je to snad jednoduché… zvoním, tak poslouchám, co mi majitel řekne. No a típnutí, však to může tipnout druhá strana… a tu jde stejně o NEPŘÍJMUTÍ hovoru:) A to si myslím, je naprosto jednoduchá věc… Automaticky s příchozím hovorem aktivovat Hlasové povely… 🙂