Šéf Huawei zavzpomínal na Steva Jobse a obvinil Samsung z nízké kvality materiálů

2

Richard Yu, výkonný ředitel Huawei, překvapil na CES 2013 několika zajímavými prohlášeními.

Yu zavzpomínal na zesnulého zakladatele Applu, čímž jistě upoutal zájem novinářů z celého světa: „Steve Jobse je pryč. Na světě je nedostatek inovací.“ Naopak k Samsungu příliš shovívavý nebyl a postěžoval si na nízkou kvalitu výrobků. Konkrétně uvedl, že korejský výrobce používá příliš levné plasty.

A nebyl by to správný ředitel, kdyby nepochválil výrobky vlastní firmy. Richard Yu prohlásil, že po stránce designu jsou smartphony od Huawei nejlepší volbou. A existují k tomu hned dva hlavní důvody. Design výrobce totiž údajně má duši a kombinuje to nejlepší z asijského i evropského designu.

Vzhledem k tomu, že design telefonů čínského výrobce patří k nejobyčejnějším a nejméně výrazným, jde o poměrně kontroverzní prohlášení. Na druhou stranu však jednoduchost nemusí být vždy na škodu, zejména pokud je design telefonu praktický a funkční.

Richard Yu také přiznal, že bude chvíli trvat, než američtí operátoři do své nabídky zařadí high-end smartphony od Huawei. Důvodem je zejména to, že Huawei je stále známý spíše jako výrobce levných a méně vybavených modelů.

I přesto však nově představené telefony mohou překonat známější konkurenci. Ředitel Huawei například uvedl, že Ascend Mate je i přes svůj 6,1″ displej „komfortnějším zařízením než Galaxy Note“. Důvody jsou hlavně design a klávesnice s režimem pro psaní jednou rukou.

via pa

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here