Seagate ukázal tenký harddisk pro tablety

13

nexusae0_2nd-choice-Momentus_trio_Final_1000x873px1

Určitě tuto situaci již znáte. Máte nějaká data, která potřebujete nutně uložit, přičemž Vás zařízení upozorní, že jeho paměť je zcela plná. Tento problém se týká i mobilního světa, kde jsou úložiště výrazně menší, ale datová náročnost aplikací, fotografií a videií se postupem času zvyšuje. Odpověď na vyřešení tohoto problému ovšem nalezla společnost Seagate.

Ta totiž ukázala nový harddisk o kapacitě 500GB, který je určen především do tabletů, díky své tloušťce, která je rekordních 5 mm. Jedná se tak o nejtenčí harddisk s velkým úložným prostorem, který rozhodně v tabletu již tak jednoduše vyčerpatelný nebude.

Právě díky tomuto kroku by následně mohly odpadnout všechny SD karty a jiné zařízení, které sice jsou spolehlivější, než harddisk s plotničkou, ale díky obřímu prostoru je v zařízení již nebudeme potřebovat.

 

Zdroj: AndroidPolice

13 KOMENTÁŘE

  • Opravdu? A co když chce majitel sledovat HD filmy v tabletu? Jeden takový má cirka 10 GB. Pokud jede někam dejme tomu na pracovní cestu a vezme si s sebou 5 takových filmů, má cirka 50 GB pryč + ještě muzika a aplikace s hrami. Takže podle mého dobrý nápad a najde si své příznivce..

   Navíc to bude působit, jako dobrý marketing, když v HW popisu bude 500 GB, místo 64 GB. Běžní lidé sáhnou po větším číslu 😉

   A tablet je s malým T, pane redaktor 😉

   • na tabletu nemá cenu sledovat filmy ve Full HD a v HD to má kolem 4GB max, a to jde nahrát na flash disk a OTG nebo microSD. Na tohle prostě tablety nejdou vymyšlené.

    • Naprosto souhlasím. U tabletu stačí film v HD rozlišení pokud se chce na něj dívat více lidí. Neznám nikoho, kdo by jej využíval vyloženě na filmy.

     • Asi je zbytečné dávat do tabletu Full HD filmy, ale já je například stahuji jenom v téhle kvalitě do TV a nechtělo by se mi potom stahovat znovu stejný film v HD, kvůli velikosti. Navíc nejsem si jist, ale většina tabletu nemá USB port a microSD je do 32GB. Cloud může být řešení, ale za předpokladu, že máte kdesi v cizině připojení Wi-Fi… Neříkám, že vaše názory jsou špatné, jen upozorňuji na to, že si to najde své příznivce, protože pro někoho je kapacita důležitá a potkal jsem několik lidí, kterým nestačí 64 GB (nechápu, ale je to tak :D).

      O odolnost bych se nebál, přeci jen HDD jsou již hodně vyšperkované a jen tak se to nepoškodí, tedy pokud se o to nebudete pokoušet.

     • microSD je do 32GB? Jakto že mám v SGS2 64gb microSD kartu?:-D a většina tabletu USB port má… nebo se nabíjí čím?:-D

     • Nevím, přiznám se, že tablety moc nesleduji a s velikostí microSD karet jsem s spletl. Nechci tu oponovat vaše názory, jen si myslím, že HDD najdou uplatnění a to třeba jen díky marketingu.. Vzpomeňte si na velký tlak výrobců na to, aby telefony měli Full HD. Též je to naprosto zbytečné, ale na papíře to vypadá lépe než HD… to stejné jako, když bude u tabletu svítit velikost 500 GB místo 64 GB….

   • A cloud vlastně vůbec neexistuje 🙂 Pokud už se někdo takový najde tak si může koupit externí disk. A nepředpokládám, že bude HDD naprosto tichý při zátěži.

 1. To je magořina, jedna z největších výhod tabletu oproti notebooku je, že s ním můžu i házet. Dát si do mobilního zařízení v dnešní době něco mechanického může jen cvok (o spotřebě nemluvě). SSD ano, ale HD nikdy

 2. no blbost největší. mechanickej HDD do tabletu. Seagate neví, co by …. místo, aby vivinul micro HDD na micro USB, tak vymejšlí hovadiny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here