Samsung zveřejnil výsledky za 4. čtvrtletí, znovu dosáhl rekordních zisků

1

Zatímco většina ostatních výrobců chytrých zařízení čtvrté čtvrtletí i přes fakt, že jde díky nákupnímu šílenství o prodejně nejsilnější část roku, spíše jen nějak přežila se zisky v řádech milionů, případně i ztrátami, tak Samsungu se, ostatně jako je u něj již zvykem, nebývale dařilo.

Za poslední čtvrtletí roku se mu podařilo vygenerovat příjem okolo 52 miliard amerických dolarů, tedy přibližně o 8 miliard více, než ve stejném období roku předchozího. Rostl samozřejmě také čistý zisk. Konkrétně poskočil ze 4 miliard v roce 2011 na letošních téměř 7 miliard amerických dolarů. Za celý rok, tedy všechna čtyři čtvrtletí pak Samsung přijal 188.15 miliard dolarů, z čehož mu celých 27.2 miliard zbylo jako čistý zisk.

Když čísla navzájem porovnáme, tak nám k tomu všemu vyjde i růst „efektivity“, tedy podílu zisk / příjem. Ten se meziročně zvýšil z 8.51 % na 12.5 %. K tomuto číslu je však nutno podotknout, že nejde o nikterak uznávaný ekonomický ukazatel, ale spíše jen takovou drobnou zajímavost.

U všech čísel je navíc nutné vzít v úvahu, že Samsung není jen mobilní divize. Kromě telefonů vyrábí Samsung také televize, pračky, hardware pro ostatní výrobce chytrých zařízení a spoustu dalšího. Na druhou stranu je ale pravda, že mobilní divize aktuálně přináší největší zisk a ne celkovém ekonomickém výkonu společnosti se podílí skoro z poloviny.

A nakonec jen tak pro zábavu, schválně jestli uhádnete, kolik tento rok Samsung vynaložil na vědu a výzkum?

Zdroj: aauthority, acentral

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here