Samsung zkoumá bezdrátové nabíjení pomocí magnetické rezonance

6

PowerbyProxi - Samsung - bezdrátová technologie nabíjení

Ano, je tomu skutečně tak. Společnost Samsung podle korejských webových stránek ETNews momentálně pracuje na nové technologii bezdrátového nabíjení, který využívá magnetické rezonance.

Příští rok by se tak mohl mobilní průmysl posunout o kus dál a možná se vážně dočkáme nového způsobu bezdrátového nabíjení. Technologie je přesněji zkoumána společností PowerbyProxi, která sídlí na Novém Zélandu. Do ní Samsung investoval 4 milióny dolarů, tedy okolo 75 miliónů korun.

Bezdrátové nabíjení přes magnetickou rezonanci by bylo umožněno díky magnetické indukci. Výhodou je, že magnetická rezonance může nabíjet zařízení bez potřeby jakéhokoliv fyzického kontaktu a dokonce funguje i přes nemagnetický materiál (například dřevo).

Poslední zprávy naznačují, že by firma Samsung mohla bezdrátové nabíjení pomocí magnetické rezonance využívat již v polovině příštího roku.

Zdroj: GforGames

 • Libor Foltýnek

  Prosím vás, o čem je tento článek? Bezdrátové nabíjení mám už nějakou dobu, jaký je rozdíl mezi indukčním a rezonančním nebo co tím vůbec myslíte, a proč by to mělo být dobré, když už máme jeden standard (kromě právě toho, se odlišit?)

  • Jan Perlík

   Stačí si článek přečíst.

   „Bezdrátové nabíjení přes magnetickou rezonanci by bylo umožněno díky magnetické indukci.

   Výhodou je, že magnetická rezonance může nabíjet zařízení bez potřeby jakéhokoliv fyzického kontaktu a dokonce funguje i přes nemagnetický materiál (například dřevo).“

   • Honza

    Článek je sbírka plků, nevím odkud autor čerpal, ale viděl bych to na chyby v překladu. Jiný způsob než indukce není možný, leda by u Samsungu objevili zbrusu nový fyzikální zákon. Že to funguje přes nemagnetický materiál je jasné, to si může každý doma vyzkoušet, třeba s magnetem a jehlou.

    • Jan Perlík

     Zdroj je uvedený. O žádném jiném způsobu, než o indukčním, řeč není.

   • Libor Foltýnek

    To ale umí Qi už teď – mám mobil v obalu a přesto se nabíjí, není tam přímý fyzický kontakt. Přes dřevo to taky jede. Jediné, co mě napadá, že bych to položil kamkoliv a ono se to nabilo? To bych nechtěl vidět ty ztráty 🙁

    • Jan Perlík

     Ano, indukční cívka bude mít určitý dosah.